07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Fotoğraf çektirirken bir anda!..

Fotoğraf çektirirken bir anda!..

DÜZCE'de 15 yaşındaki Suriye uyruklu Kamil Yahya ailesiyle birlikte gezmek için gittiği Samandere Şelalesi'nde fotoğraf çektirirken bir anda dengesini kaybederek yaklaşık 50 metre yükseklikten düştü.

Akıntıya kapılarak kaybolan genç bulunamadı.

Kamil Yahya, ailesiyle birlikte hafta sonunu değerlendirmek için Samandere Şelalesi’ne gitti. Korkulukları geçerek fotoğraf çekmek isteyen Yahya, bir anda dengesini kaybederek yaklaşık 50 metre yükseklikten suya düştü. Şelaleden gelen suların boşaldığı alana düşen Yahya, akıntıya kapılarak gözden kayboldu. Suriyeli çocuğun suya düştüğünü görenler 112 Acil ve jandarmayı arayarak ihbarda bulundu. Bölgeye ulaşan ekipler arama çalışmaları için İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ile Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden takviye ekip istedi. AFAD ekipleri şelalenin çevresinde arama yaparken hızla akan su ekiplere zor anlar yaşattı. Yapılan tüm aramalara rağmen Kamil Yahya’nın izine rastlanmadı.

Kamil Yahya’nın ailesi ifadeleri alınmak üzere İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Tezcan SOLMAZ / DÜZCE (DHA)