07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’na yeni sponsor

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’na yeni sponsor

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın yeni sponsoru QNB Finansbank ile Fenerbahçe Kulübü arasında imzalar atıldı. Bu anlaşma neticesinde QNB Finansbank, 2016-2017 sezonundan itibaren 3 yıl boyunca Erkek Basketbol Takımı'nın forma sırt sponsoru olacak.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gerçekleştirilen imza törenine Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkanlardan Önder Fırat, Ozan Balaban, QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Şahinbaş, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Başantrenör Zeljko Obradovic, oyuncular Melih Mahmutoğlu, Bogdan Bogdanovic ve Jan Vesely ile kulüp ve QNB Finansbank yetkilileri katıldı.

İmza töreninin açılış konuşmasını yapan Asbaşkan Önder Fırat, sponsorluk anlaşmalarının önemine dikkat çekti.

Fırat, Bütün branşlarda yine başarılı bir sezon geçiriyoruz. Sezon sonuna doğru bu başarılarımız daha da artacak. Bu başarıların kalıcı ve sürdürebilir olması için iyi bir ekonomik altyapıya ihtiyacımız var. Sayın Başkanımızın başlattığı, insiyatif aldığı ekonomik önlemler, dün de bizi götürdüğü Gebze’deki yeni tesislerimizin yapılacağı araziyi hep beraber gördük. Bu bağlamda sponsorluk anlaşmalarımız da hızla devam ediyor. Sektörünün lider kuruluşlarından QNB Finansbank’la, Erkek Basketbol Takımımızın sırt sponsorluğu anlaşması için bugün toplandık. Bu konuda emeği geçen ve insiyatif alan başta Başkanımız olmak üzere değerli QNB Finansbank yöneticilerine çok teşekkür ederim. İnşallah bu iş birliği burada kalmayacak. İnşallah önümüzdeki yıl futbol takımımızın göğüs sponsorluğu için görüşmelerimiz ciddi bir şekilde devam edecektir dedi.

Ardından söz alan Asbaşkan Ozan Balaban ise, İkinci kez üst üste Final Four oynama başarısı gösteren Takımımız, geçen sene Avrupa’nın 1 numaralı liginde final maçına çıkarak, hem ülke hem de kulüp tarihi için çok önemli bir başarıya imza atmıştır. Aynı zamanda Türkiye’de mücadele ettiği 3 kupayı da alarak, tarihi bir sezon geçirdi. 7 lig, 6 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 5 Türkiye Kupası şampiyonlukları bulunan Fenerbahçemiz, başarılarının yanı sıra kombine kart satışlarındaki rekor rakamlar, atmosferi dünya tarafından takdir toplayan salonuyla, taraftarıyla örnek olmaya devam ediyor. Altyapıdan oyuncu yetiştiren, oyuncuların kariyerlerinde önemli rol oynayan ekol Fenerbahçe. Birçok önemli isim takımda forma giymektedir. Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda da 8 oyuncumuz milli takım formları altında görev almıştır. Bu sezon da Obradovic yönetiminde büyük hedeflere yelken açtık. Fenerbahçemiz 10 yıldır kesintisiz mücadele ettiği THY Euroeague’de, son 10 yılda 6 şampiyonluk kazandığı ligde mücadele ettiği tüm kulvarlarda başarılar için yoluna devam ediyor. 3 yıllık anlaşmanın imza töreni için buradayız. QNB ailesine kendim ve kulübüm adına teşekkür ediyorum diye konuştu.

QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Şahinbaş da, Türk sporunun gelişmesinde büyük emek harcamış, önemli başarılara imza atan Fenerbahçe Spor Kulübü ile gerçekleştirdiğimiz sponsorluk anlaşmasını sizlere bildirmekten gurur duyuyoruz. Kısa bir süre önce Finansbank ile iştiraeklerinin hisselerinin QNB’ye satışı gerçekleşti. Bu yatırımla birlikte 630 şubemiz, gücümüzün asıl kaynağı 12 bin kişinin üzerindeki çalışanımızla bizi Türkiye’nin en büyük 5. bankası yapan başarı hikayemize yeni bir sayfa açıldı. QNB spor endüstirisinde öne çıkmış bir kurum. Avrupa’nın kulüplerine de destekler veriyor. Spor dostu marka. Bu doğrultuda Fenerbahçe erkek basketbol takımıyla 3 yıllık anlaşmaya vardık. Fenerbahçe gibi değerli bir kulüple yan yana olmaktan dolayı mutluyuz. Fenerbahçe’nin her dalda başarılarını sürdürmesini gönülden arzuluyoruz ifadelerini kullandı.

Hakan TARHAN/İSTANBUL, (DHA)