07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Fatih’te iş makinesi böyle yandı!

Fatih’te iş makinesi böyle yandı!

FATİH'te, park halindeki bir iş makinesi, gece henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geldi.

İş makinesinin alev alev yanması, bir vatandaşın çektiği cep telefonu görüntülerine de yansıdı.

Edinilen bilgiye göre, olay Aksaray Mahallesi’nde meydana geldi. Mahalledeki doğalgaz çalışması için Yenikapı Kumsalı Sokak’ta park halinde bulunan iş makinesinde saat 23.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede iş makinesinin tamamını kaplarken, hemen yanındaki kamyona da sıçradı. İş makinesinde ardı ardına patlamalar meydana gelirken, çevredeki vatandaşlar durumu hemen itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek alevleri kontrol altına aldı. Ancak iş makinesi tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Polis ekipleri çevrede önlem alırken, iş makinesinde çıkan yangının kundaklama olup olmadığını anlamak için incelemelerde bulundu.

YANGIN CEP TELEFONU KAMERASINDA

Olayın meydana geldiği mahallede oturan Hasan Arpacık, “Patlamalar üzerine olay yerine geldim. Mahallemizde doğalgaz çalışması yapılıyordu. Müteahhit firma doğalgaz döşüyordu. Onun iş makinelerinden biri yandı. Hatta kamyona da sıçramış. Önce kepçe yandı. Çok sayıda patlama meydana geldi. Geldiğimde ciddi bir yangın vardı” dedi.

İtfaiye ekipleri iş makinesinde soğutma çalışması yaparken, polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Soner HASIRCIOĞLU / İstanbul (DHA)