07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Emniyet Müdürü Ak: Adana suç oranında sondan birinci olacak

Emniyet Müdürü Ak: Adana suç oranında sondan birinci olacak

ADANA İl Emniyet Müdürü Osman Ak, daha huzurlu, rahat, yaşanabilir bir kent için çalıştıklarını belirterek, "Adana'yı suçla mücadelede birinci, suç oranında ise sondan birinci yapacağız" dedi.

Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Sakarya ve yönetim kurulu üyeleri, Emniyet Müdürü Osman Ak’ı makamında ziyaret etti. Dernek hakkında bilgi veren Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, çeyrek asırlık geçmişe sahip derneğin 200 üyesinin Adana’dan yapılan ihracatın 5’te 1’ini gerçekleştirdiğini bildirdi. Sakarya, Adana’yı hak ettiği gerçek yönüyle tanıtmak, yatırımcıların dikkatini çekmek amacıyla projeler geliştirdiklerini, sosyal faaliyetlere ve sosyal sorumluluk projelerine de ağırlık verdiklerini söyledi. Son olarak 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimini unutturmamak, halkın bu konuda bilincini canlı tutmak amacıyla proje hazırladıklarını bildiren Başkan Sakarya, bu proje kapsamında darbe girişimini anlatan film hazırlattıklarını, projenin startını 1 Ekim’de Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Uçum’un da katıldığı toplantıyla verdiklerini kaydetti.

YAŞANABİLİR ADANA

Çukurova GİAD’ı Adana için hayata geçirdikleri projeler nedeniyle kutlayan Adana Emniyet Müdürü Osman Ak da, “Adana’ya hizmet için geldik. Yaşanabilir, huzurlu, güvenli, geleceğe umutla bakan insanların yaşadığı bir Adana için çalışıyoruz. Geldikten sonra yaptığımız operasyonlarda, halkla birlikte hareket ettik. Halkımız, polisimizin yanlarında olduğunu gördü, destek verdi. Geçmişte polise taş atan çocuklar, bugün polisle futbol oynuyorlar. Empati sağlıyor, polis-vatandaş el ele vererek Adana’yı yaşanabilir kent yapmak için çabalıyoruz. Tedbirler alıyor, operasyonlar yapıyoruz. Adana’yı suçla mücadelede birinci, suç oranınca ise sonuncu, yani sondan birinci yapacağız. Bunu da el ele vererek, top yekün hareket ederek, herkesin kendini sorumlu tutmasıyla, sizlerin de yapacağı projelerle, Adana halkıyla birlikte gerçekletireceğiz” diye konuştu.

Murat KİBRİTOĞLU/ ADANA(DHA)