07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Efsane Başkan 90 yaşında!

Efsane Başkan 90 yaşında!

13 Ağustos 2014 yılında hayata veda eden Beşiktaş'ın Onursal Başkanı Süleyman Seba yaşasaydı yarın 90 yaşına girecekti.

5 Nisan 1926 yılında Sakarya’nın Hendek İlçesine bağlı Soğuksu Köyü’nde dünyaya gelen Süleyman Seba, 16 yıllık Başkanlık döneminde Beşiktaş’la 21 Kupa kazanmanın sevincini yaşamıştı. Dostları Seba’nın doğum gününde, kabri başında bir anma düzenleyecek gece de anısına her zaman gittiği Bordo
Restaurant’ta buluşacak.

BEŞİKTAŞLI DOSTLARA ÇAĞRI
Diğer taraftan Kabataşlı Erkek Liseli’ler Derneği Hasan Anıl Cansızoğlu, Süleyman Seba’nın 90’ıncı doğum günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Cansızoğlu şunları söyledi: “İnönü Stadının ilk golünü hepinizin bildiği gibi o dönemki futbolcumuz, hayatını kulübümüze adamış hizmetleriyle Baba Hakkı’dan sonra 2’nci Onursal Başkanımız olmuş kıymetimiz “Süleyman Seba” atmıştı.
Hepimizin gönlünden keşke hayatta olsa da stadımızın ilk golünü sembolikte olsa ona attırsak diye geçmekte idi. Aramızda olsa 5 Nisan’da 90. yaşında olacaktı ama maalesef bu mümkün olmadı. İnanıyorum ki; Süleyman Abi, şu anda gönüllerimizin en özel yerinde bizimledir.

BİR VEFA HAYKIRIŞI OLALIM.
Vodafone Arena’da atılacak ilk golü ona adayalım. İlk golde tüm Vodafone Arena o meşhur temposuyla TEK SES “SÜLEYMAN SEBA” diyerek onu analım.”