07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Dünyanın ünlü mimarları İstanbul’da biraraya geliyor

Dünyanın ünlü mimarları İstanbul’da biraraya geliyor

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (M.S.G.S.Ü) Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü tarafından 03-06 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenecek sempozyumda Türkiye’nin ve Dünyanın önde gelen tasarımcıları ve iç mimarları, mekan tasarımında yenilikçi yaklaşımlar konusunu ele alacaklar.

Yoğun bir katılımın beklendiği sempozyum bu yıl ilk kez uluslararası boyutta M.S.G.S.Ü Fındıklı Kampüsünde gerçekleştirilecek. Sempozyum iç mimariye ve tasarıma ilgisi olan tüm ziyaretçilere kapılarını dört gün boyunca ücretsiz olarak açacak.

“Mekan Tasarımında Yenilikçi Yaklaşımlar” konulu sempozyumun açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş başta olmak üzere bir çok bürokrat ve sektöre önemli katkılar sağlayan kurum ve kuruluşların katılması bekleniyor.

Türkiye’nin önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından olan Fikirtepe Platformu’nun desteğiyle düzenlenen sempozyumda Türkiye’den Hasan Mingü, Seyhan Özdemir ve Sefer Çağlar, Özlem Yan Devrim, Mustafa Toner gibi iç mimarlar uluslararası boyuta taşıdıkları başarılarının ardındaki bilgi ve birikimlerini konuklara aktaracaklar.

Yabancı davetliler arasında ise insansız helikopter tasarımıyla çığır açan Joseph Forakis’in yanı sıra değişik fikir ve tasarımlarla iç mimaride önemli projeler üreten Mark Philips, Tim Power, Dr. Sacha Peters, Marcus Cruz ve Joachim Sauter yer alacak.

Dr. Sacha Peters “Akıllı Malzemeler”, Marcus Cruz “İnsan odaklı malzemeler ile yeni mimari tasarımlar”, JoachimSauter “Yeni medyanın (3G, efektler vb.) mimaride tasarım olarak kullanımı”, Mark Philips “Yenilikçi iç mekan tasarımları ve yenilikçi yaşamla ilişkisi”, Joseph Forakis “Yeni ürünler ve yeni iç mekanlar” ve Tim Power “Yeni tasarım dünyasının yeni markları ve yeni yüzleri” konularını anlatacak.

İSTANBUL,(DHA)