07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Dünyaca ünlü DJ’ler burn Energy Drink ile İstanbul’da!

Dünyaca ünlü DJ’ler burn Energy Drink ile İstanbul’da!

Türkiye’de gerçekleştirdiği etkinliklerle elektronik müziği destekleyen burn Energy Drink Nisan ayında da dünyaca ünlü DJ’leri İstanbul’un sevilen kulüplerine getiriyor.

9 Nisan Cumartesi akşamı Madmotormiquel burn Energy Drink sponsorluğunda MiniMüzikhol’de olacak.Cumartesi gecesi DJ setinin başına geçecek olan Alman DJ, URSL Records adlı plak şirketinin başındaki isimlerden biri. Kendinizi deep ve tech house’a kaptırmaya hazır olun!

16 Nisan akşamı Garajİstanbul ‘da FG organizasyonu ve burn Energy Drink co-sponsorluğuyla DJ David Mayer elektronik müzik sevenlere unutulmaz bir parti yaşatacak. Keinemusik’in kurucularından olan Alman DJ David Mayer tüm yeteneklerini sergileyecek. Terranova’nun ‘Painkiller’ parçasına yaptığı remiksle de hatırlayabileceğiniz David Mayer ile dansa doyacaksınız. Gecede David Mayer öncesinde Rampue ve OceanvsOrientalis de sahne alacak.

Klein ve burn Energy Drink işbirliğiyle açılan, şehrin yeni gözdesi Flamme 20 Nisan’da tech House dj ikilisi Pleasurekraft’i ağırlıyor. Klein ve burnEnergyDrink’in ortak işbirliğiyle açılan gece kulübü ‘Flamme’, dünyadan önemli DJ’leri ağırlamaya devam ediyor. Flamme, 20 Nisan’da burn Energy Drink sponsorluğunda İsveç/Amerikalı tech House ikilisi Pleasurekraft’i ağırlıyor. 2009’da kurulan Pleasurekraft fikrinin arkasında Washington D.C.’den Kaveh Soroush ve Stockholm’den Kalle Ronngardh var. Hızlı bir çıkış yapan ikilinin ilk track’leri ünlü DJ Pete Tong ‘un BBC Radyo’da yaptığı programda “Essential Selection” olarak yayınlandı. İkili en büyük başarısını 2010 ilkbaharında Tarantula track’iyle yakaladı ve kısa sürede Sasha, Digweed, Nic Fanciulli, Danny Howell, Michael Mayer, Mark Knight, Laurent Garnier ve Lee Burridge gibi dünyaca ünlü DJ’lerin desteğini kazandı. Beatport listesinde JorisVoorn, Axwell , Tiesto, Mark Knight, Swedish House Mafia gibi isimleri geride bırakarak birinci sıraya yükseldiler ve tam 1 ay boyunca zirvedeki yerlerini korudular. Tarantula 2010 yazına damgasını vurdu ve ikilinin projesi birçok müzik yazarı, eleştirmen ve hayranları tarafından yılın en orijinal techhouse elektronik müzik projesi olarak adlandırıldı. GreenVelvet klasiği “La La Land”e yaptıkları remix Tech House listelerinde Top Ten’de yer aldı.

22 Nisan’da Amerikalı DJ ve elektronik müzik prodüktörleri Wolf&Lamb, burn Energy Drink sponsorluğunda Klein’da DJ setinin başına geçiyor. Zev Eisenberg ve Gadi Mizrahi’den oluşan Wolf&Lamb son yılların en sevilen Amerikalı DJ’leri arasında. Wolf + Lamb Records, Wolf + Lamb Black ve Double Standard Records isimli 3 plak şirketinin kurucusu olan ikili, CrewLove isimli müzik platformunun da kurucu ortaklarından. 2 albümü bulunan Wolf&Lamb parçalarında kullandıkları funk, disco, house ve tekno melodileriyle dikkat çekiyor. Pitchfork Media’nın: ‘Dans müziğinin tüm duyularınızı harekete geçiren parçalarının yaratıcısı’ olarak tanımladığı Wolf&Lamb baştan çıkarıcı müzikleriyle 22 Nisan’da Klein’da İstanbullularla buluşuyor. Detroit Electronic Music Festival, The BPM Festival, Sónar, Piknic Electronik ve Burning Man gibi festivallerde de çalan ikilinin burn Energy Drink sponsorluğundaki performansını kaçırmayın!