07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Demirel’in yakın arkadaşından ilginç açıklama!

Demirel’in yakın arkadaşından ilginç açıklama!

Demirel kendisini iktidardan alaşağı eden adamı, Çankaya Köşkü'nde ağırlamıştır

TÜRKİYE Cumhuriyeti’nin 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in yakın arkadaşı olan Milli Eğitim eski Bakanı Ali Naili Erdem, “Afftemesini bilen insan. Affeden insan. Düşmanına dahi asil davranmıştır. Kendi aleyhinde suç tertip eden ceza verenlerede dahi asil davranmıştır. 12 Eylül sonrasında cumhurbaşkanı olduğunda kendisini iktidardan alaşağı eden o dönemin en üst noktasındaki adamı Armutalan’a helikopter göndererek onu Çankaya Köşkü’nde ağırlamıştır” dedi.

Ispartalılar Eğitim, Kültür, Sağlık, Turizm Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (ISVAK) tarafından 9’uncu Cumhurbaşkanı Demirel’in 92’nci doğum günü dolayısıyla anma etkinliği düzenlendi. Süleyman Demirel’in başbakanlık yaptığı hükümetlerde Milli Eğitim Bakanı ve Çalışma Bakanı olarak görev yapan Ali Naili Erdem, yakın dostu Demirel’i anlattı. Demirel’in kendisine yazdığı bir mektubu gösteren Erdem, onun eğitim ve ordu içerisine siyasetin girmemesi gerektiğini savunduğunu kaydetti. Erdem, şöyle konuştu: “Benim ordumun kendi içinde tefrikaya düşmemesi için ısrarla ‘siyaset’ diyordu. Bir tek gün kapısından geleni geri döndürmüyen insan değil. İnsana sevdalıydı. Süleyman Beyin dönemi tebessümün, muhabbetin, espirinin çiçek açtığı dönemdir. Afftemesini bilen insan. Affeden insan. Düşmanına dahi asil davranmıştır. kendi aleyhinde suç tertip eden ceza verenlerede dahi asil davranmıştır. 12 Eylül sonrasında cumhurbaşkanı olduğunda kendisini iktidardan al aşağı eden o dönemin en üst noktasındaki adamını Armutalan’a helikopter göndererek onu Çankaya Köşk’ünde ağırlamıştır”

“SÜLEYMAN BEY’İN AMENTU’SU ÇAĞDAŞ İNSANLARIN TOPLANDIĞI BİR TÜRKİYE”

Süleyman Demirel’in anayasaya verdiği öneme de vurgu yapan Ali Naili Erdem, “Cebinde hiç eksilmeden ölünceye kadar devam eden anayasa vardır. Anayasasız bir tek gün düşünmemiştir. Keyfiliğin, hukuksuzluğun değil adil, hukuklu, sevgi dolu bir dünya Süleyman Beyin ortaya koymaya çalıştığı hedeflerdir. Bana sorarsanız Süleyman Beyin Amentu’su çağdaş, özgür, uygar insanların toplandığı bir Türkiye” ifadelerini kullandı.

Nursima KEKİN – Muhammet BAYRAM / ANKARA, (DHA)