07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Damien Rice 29 Temmuz’da Zorlu PSM’de!

Damien Rice 29 Temmuz’da Zorlu PSM’de!

Günümüzün en önemli şarkıcı ve şarkı sözü yazarları listesinde zirvedeki İrlandalı sanatçı Damien Rice, birbirinden sevilen şarkılarıyla 29 Temmuz’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro sahnesinde olacak.

Juniper isimli grubuyla müzik kariyerine adım atan Rice, şairane şarkı sözleri ve duru sesini öne çıkardığı solo kariyerine ise 2002 tarihli ilk albümü O’yla başladı. Birer sesli kitap niteliğindeki The Blower’s Daughter, Volcano ve Cannonball gibi şarkılarıyla büyük bir hayran kitlesi edinen Damien Rice, dünyanın en önemli müzik festivallerinde sahne aldı. Bir çok film ve dizinin soundtrack’inde yer alan Damien Rice şarkıları, bulundukları sahneleri izleyenler için ölümsüzleştirmeyi başardı.

İlk solo albümü “O” dan 4 yıl sonra, Damien Rice’ın 2006 yılında yayınladığı ikinci albümü “9”, ilk albümün başarısını devam ettirdi. Folk temelli birbirinden etkileyici şarkıların yer aldığı 9’ın ardından 8 yıl boyunca sessizliğini koruyan İrlandalı sanatçı, 2014’te yılın en iyi albümlerinden biri olarak tanımlanan “My Favourite Faded Fantasy” ile geri döndü. Defalarca Grammy kazanmış, ünlü yapımcı Rick Rubin’in prodüktörlüğünü üstlendiği bu geri dönüş albümünde, Damien Rice, müzikseverlere “My Favourite Faded Fantasy”, “I Don’t Want To Change You” ve “The Greatest Bastard” gibi kendine özgü, unutulmaz şarkıları armağan etti.

Solo kariyerinin yanı sıra bir çok önemli işbirliğine de imza atan Damien Rice’ın , Fransız sanatçı Melanie Laurent’ın ilk albümü “En t’attendant” daki beş şarkıda imzası bulunuyor.

Birçok insanın hayatının bir döneminde mutlaka soundtrack listesinde yer alan, dinleyicileri için büyük anlamlar ifade eden şarkıların sahibi Damien Rice, 29 Temmuz Cuma akşamı unutulmaz bir konser deneyimi için Zorlu PSM Ana Tiyatro sahnesinde olacak.