07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Çorum’da FETÖ/PDY operasyonu: 16 gözaltı

Çorum’da FETÖ/PDY operasyonu: 16 gözaltı

ÇORUM'da Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.

Çorum’da bugün sabah saatlerinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 3 ayrı adrese, Ankara’da ise bir adrese operasyon düzenledi. Adreste arama yapılarak 16 kişi gözaltına alındı. Konu ile ilgili olarak Çorum Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül imzası ile yapılan açıklamada yurtdışında olduğu tespit edilen bir kişi hakkında ise yakalama kararının uygulanamadığı bildirildi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Cumhuriyet Başsavcılığımızca FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturmalarımız kapsamında 01/04/2016 tarihinde terör örgütü üyeliği, özel belgede sahtecilik, vakıf tüzel kişiliği aracı kılınarak nitelikli dolandırıcılık ve hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanmak suçlarından Çorum ilinde 3 ve Ankara ilinde 1 adreste arama tedbiri uygulanmış olup, Cumhuriyet Başsavcılığımızca verilen yakalama ve gözaltı kararları doğrultusunda Çorum’da 13 Ankara’da ise 3 şüpheli yakalanmıştır. Yurt dışında olduğu tespit edilen 1 kişi hakkındaki yakalama kararı uygulanamamıştır. Ankara ilinde yakalanan şüpheliler Çorum iline nakledilecektir. Aramalarda el konulan dijital materyallerin incelenmesine başlanmıştır.”

Yusuf ÇINAR/ÇORUM, (DHA)