07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Cansel’i kim öldürdü?

Cansel’i kim öldürdü?

MANİSA'nın Demirci İlçesi'nde, ortadan kaybolduktan üç gün sonra bir dere kenarında boğazı kesilmiş ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanmış cesedi bulunan 17 yaşındaki Cansel Bağlı toprağa verildi. Cinayetle ilgili genç kızın babası ve ağabeyi tutuklanırken, katil zanlıların suçlamayı kabul etmediği öğrenildi.

Ayrıca genç kızın tırnaklarında saç ve deri örneklerinin bulunduğu, DNA testiyle cinayeti kimin işlediğinin ortaya çıkacağı belirtildi.
Demirci’ye 60 kilometre mesafedeki kırsal Hüdük Mahallesi’nde yaşayan M.B. ile Nurhayat B. çiftinin altı çocuğundan biri olan Cansel Bağlı, geçen 15 Haziran’da ortadan kayboldu. Ailesi, Demirci İlçe Jandarma Komutanlığı’na kayıp başvurusunda bulundu. Ağabeyi A.B.’de kız kardeşinin fotoğrafını sosyal medyada paylaşıp, yerini gören veya bilenlerden yardım istedi. Genç kızın bulunması için çalışmalar sürerken, 17 Haziran’da jandarmaya Hüdük Mahallesi’ne 400 metre mesafedeki dere yatağında kokmuş bir kadın cesedi olduğu ihbarı geldi. Bunun üzerine bölgeye giden jandarma ekipleri, boğazı kesilip, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanmış kadın cesedinin kayıp olan Cansel Bağlı’ya ait olduğu belirlendi.

BABASI VE AĞABEYİ TUTUKLANDI
Cansel Bağlı’nın cinayete kurban gittiğinin anlaşılması üzerine Demirci Cumhuriyet Savcılığı çok yönlü bir soruşturma başlattı. Genç kızın telefon kayıtlarına ulaşıldıktan sonra son görüştüğü kişiler başta olmak üzere akraba ve yakın arkadaşlarının da aralarında bulunduğu 20 kişinin savcılıkta ifadesine başvuruldu. Alınan ifadeler ve olayla ilgili toplanan bilgilerden yola çıkan jandarma, Cansel Bağlı’nın şüphelerin yoğunlaştığı çiftçilik yapan babası M.B. ile ağabeyi A.B.’yi geçen cumartesi günü gözaltına aldı. Gece boyunca jandarmada ifadelerine başvurulan baba-oğul, sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

TOPRAĞA VERİLDİ
İzmir Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapılan Cansel Bağlı’nın cenazesi, dün (pazar) saat 19.00’da, İzmir Büyükşehir Belediyesi cenaze nakil aracıyla Manisa’nın Demirci İlçesi’ne bağlı Hüdük Mahallesi’ne getirildi. Cenazenin mahalleye girmesinden itibaren aracın başına toplanan mahalle sakinleri, ağıtlar yaktı. Cansel’in annesi 58 yaşındaki Nurhayat Bağlı ve ablası gözyaşlarını tutamadı. Cansel Bağlı’nın arkadaşları, tabutun üzerine beyaz gelinlik örttü. Evinden önünden helallik alınmasının ardından Hüdük Mahallesi Camii’nde cenaze namazı kılındı. Ardından Cansel Bağlı, Hüdük Mahallesi Mezarlığı’nda dualar eşliğinde toprağa verildi.

TIRNAKLARINDAKİ DERİ VE SAÇ ÇÖZECEK
Cinayetle ilgili tutuklanan Cansel Bağlı’nin babası ile ağabeyinin jandarmadaki ifadesinde, suçlamayı kabul etmediği ve cinayeti işlemediklerini söylediği öğrenildi. Cinayetle ilgili gözaltına alınanlar arasında Cansel Bağlı’nın sosyal medyadan tanışarak arkadaş olduğu bir erkeğin de bulunduğu, ifadesinin ardınan onun serbest kaldığı belirtildi. Cansel Bağlı’nın önceden iki kez evi terk edip tekrar geri döndüğü de öğrenildi. Cansel Bağlı’nın el tırnaklarında saç ve deri dokularının bulunduğu, yapılacak DNA testiyle kime ait olduğunun belirlenmesisin cinayeti kimin işlediğinin saptanmasına katkı sağlayacağı kaydedildi.

Kamil AKYOL / DEMİRCİ (Manisa), (DHA)