07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » ‘Beşiktaş’ı yenmeye gideceğiz’

‘Beşiktaş’ı yenmeye gideceğiz’

BURSASPOR teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, "Gelecek hafta oynayacağımız Beşiktaş'ı deplasmanda yenmek için İstanbul'a gideceğiz" dedi.

Hamza Hamzaoğlu, takımına bugün yaptırdığı antrenmandan önce sahanın kenarında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Gelecek hafta pazartesi akşamı Beşiktaş’la oynayacaklarını hatırlatan Hamza Hamzaoğlu, “Beşiktaş maçında da sahaya kazanmak için çıkan ve mücadele eden bir Bursaspor olacak. İnşallah bu maçtan da iyi bir sonuçla ayrılırız” diye konuştu.

Hamza Hamzaoğlu, karşılaşmanın Beşiktaş’ın biten yeni stadı Vodafone Arena’nın açılış müsabakası olmasının üzerlerinde bir baskı yaratıp yaratmayacağı sorusuna şu cevabı verdi:

“Yok olmayacak. Aksine ben daha da seviniyorum. Güzel bir şey, 2 camia arasındaki gerginliği de düşünürsek iyi bir adım olarak düşünüyorum. Bizimle oynamayı kabul etmeleri iyi bir adım. Biz de onların stad açılışında oynayacak olmaktan çok mutluyuz. Biz kazanmak için sahada olacağız ve inşallah iyi bir sonuçla döneceğimizi düşünüyoruz.”

Hamza Hamzaoğlu, “5 gol 3 asistle oynayan Deniz Yılmaz için Fatih Terim’le görüşmeniz oldu mu” sorusuna şu karşılığı verdi

“Oldu. Milli maçlar öncesinde konuştuk. Deniz’le ilgili de sohbetimiz oldu. Takip ediyorlar, bütün oyuncuları takip ettikleri gibi. Deniz henüz yeterli değil. İnanıyorum ki sezon sonuna kadar, böyle devam eder. Deniz Fransa’ya gidebilmek için biraz daha iyisini yapmak zorunda. Ama takip ediliyor. Fatih Hoca’nın da bilgisi var. Bizle de zaman zaman konuşuyor. Deniz bu performansını sürdürürse belki Deniz’i sezon sonunda Fransa’da görebiliriz.”

Pazar günü deplasmanda 2-1 kazandıkları Medicana Sivasspor müsabakasını da değerlendiren Hamzaoğlu, şunları söyledi:

“Bizim açımızdan önemli bir maçtı. Çünkü haftalardır bir çıkışımız vardı. Her ne kadar Antalya’da biraz duraklamış olsak da kazanmaya alışmış takımımız vardı. Özellyikle Beşiktaş müsabakasından önce bu güveni sürdürmek istedik. İyi bir oyun oynadığımızı düşünüyorum. Her ne kadar 1-0’dan önce rakibimizin üstünlüğünü kabul etmiş görünsek de genel anlamda oyununun kontrolü bizdeydi. Sonuna kadar kazanmak isteyen bir takımımız vardı, bu da bizi mutlu etti. Bir deplasmanda oynayan bir takım görüntüsünde olmadık, bizi o mutlu ediyor.”

Sakat oyuncuları hakkında da bilgi veren Hamza Hamzaoğlu, savunma oyuncusu Serdar Aziz’in durumuna bakacaklarını ancak birkaç haftadır oynamadığı için onu da düşüneceklerini, Şamil, Sivok ve Dany’nin de iyi durumda olduğunu söyledi.

Hamza Hamzaooğlu, “Avrupa hedefini nasıl görüyorsunuz?” sorusuna da, “İçten içe orayı hedefliyoruz ama olmazsa olmaz hedefimiz değil. Amacımız sahada iyi mücadele eden bir takım olabilmek. Bunları yaptığınız zaman sonuçlar gelecektir. İnşallah Avrupa’yı da yakalayacağımızı düşünüyoruz” cevabını verdi.

Hamza Hamzaoğlu, yeni futbolcu izleme ekibi kurduklarının hatırlatılması üzerine de şunları söyledi:

“Çalışmalarımızı perde arkasında sürdürmek zorundayız. Akhisar Beledtiyespor’dan öğrencimiz olan Sonko ile yetenek keşfetme anlaşması yaptık. Aynı zamanda milli takımlarda uzun yıllar görev yapan Almanya’daki Metin Tekin hocamız var. O da Piontek’le Bursaspor’da görev yapmıştı. Ayrıca yurt içi ve rakipleri izlemek için Karacabey’den Metin Aydemir hocamız var. Benim Galatasaray’dan takım arkadaşımdı. Kendileri ile anlaştık, bize yardımcı olacaklar. İyi bir ekip çalışması içindeyiz. Yönetimle de uyumlu çalışıyoruz. Onlara da teşekkür ediyorum. Ama şus anda transfer ilk düşüncemiz değil. Benim şu anki tek düşüncem, bu arkadaşlarımızın mümkün olduğunca hepsiyle önümüzdeki yıl da devam edebilmek, ilk arzumuz. Keşke hiç transfere ihtiyacımız olmasa.”

Bir gazetecinin, kulübün mali sıkıntılarının futbolcuları etkileyip etkilemediği yönündeki sorusu üzerine Hamzaoğlu, öyle bir durumun yaşanmadığını, herkesin durumu bildiğini ve işini yaptığını ifade etti.

Cemal EKENTOK / BURSA, (DHA)