07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Başbakan açıkladı!.. ‘Önümüzdeki hafta yürürlüğe girecek’

Başbakan açıkladı!.. ‘Önümüzdeki hafta yürürlüğe girecek’

Tuzla'daki Sedef Tersanesinde gemi indirme töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın direktifiyle yerli yatlara Türk bayrağı taşıma zorunluğu getirileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bulunduğu törende konuşan Başbakan Yıldırım, ” Bugünlerde de sizin talimat verdiğiniz bir konu var. O da, artık Türkiye’nin kıyılarında yabancı bayraklı yatlar dolansın istemiyoruz. ‘Limanlarımızda başka ülkenin bayrağını kıçlarında dalgalandıran yatlar olmasın’ dediniz, bunun için düzenlememizi yaptık. Önümüzdeki hafta yürürlüğe girecek devrim nitelidiğinde bir takım değişiklikler yaptık. Artık Türkiye’deki bütün yatların öyle zannediyorum ki, Türk bayrağına geçmesi, hatta dışarıdaki yat sahiplerinin de Türk bayrağına geçmesinin önünü açmış olduk. Engellerini kaldırmış olduk” diye konuştu.

ÜLKEMİZİ BÖLDÜRTMEYİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben konuşmasını sürdüren Başbakan Binali Yıldırım, ” Sizden aldığımız talimatla diyoruz ki, ‘Ekmeğimizi bölüşürüz ama ülkemizi böldürtmeyiz’. Ülkenin bölünmemesi için, gerek bölücü terör örgütüyle, gerek FETÖ alçak terör örgütüyle var gücümüzle mücadele ediyoruz. Etmeye devam edeceğiz. İnşallah gelecek bugünden daha güzel olacak. Türkiye’nin önünde çok güzel yılların olduğunu ifade etmek istiyorum. Her ne kadar ekonomimiz üzerine bir takım spekülasyonlar yapıyorlarsa da, hiç kimsenin endişesi olmasın. Türk ekonomisi dünyanın en iyi, en gelişmiş ülkelerinin ekonomisinden daha sağlamdır. Daha güçlüdür. Ve 2017, üreten ,istihdam oluşturan ve ihracatı arttıran gerçek ekonomik kararlarımızda hamle yılı olacaktır. Bir başarı yılı olacaktır” dedi.

Özgür ALTUNCU / Yaşar KAÇMAZ – İstanbul / DHA