07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Bakan Yılmaz: Türkiye’yi güçlü ve mutlu insanların yurdu yapmanın şartı…

Bakan Yılmaz: Türkiye’yi güçlü ve mutlu insanların yurdu yapmanın şartı…

- MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bahçeşehir Eğitim Kurumları 4 Eylül Sivas Kampüsü açılışına katıldı.

İsmet Yılmaz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış törenine Bakan Yılmaz’ın yanı sıra Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Mehmet Habip Soluk, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Bakan Yılmaz, Türkiye’yi yüksek insani gelişmişlik seviyesine çıkarmak, zengin güçlü ve mutlu insanların yurdu yapmak istediklerini belirterek, bunu yapabilmenin şartının da kaliteli ve nitelikli eğitimden geçtiğini söyledi.

“FIRSAT EŞİTLİĞİNİ SAĞLAMAK İSTİYORUZ”

Eğitimdeki altyapı sorunlarını büyük oranda çözdüklerini anlatan Yılmaz, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak herkesin eğitim ve öğretime eşit şartlarda ulaşmasını, fırsat eşitliğinin sağlanmasını istiyoruz. Herkesin eğitim ve öğretime eşit şartlar altında erişmesini istiyoruz. Bugüne kadar yapılan çalışmalarla gerçekten çok mesafe aldık. Eğitimin kalitesini artırmak daimi hedefimiz olacaktır” diye konuştu.

“ORTA ANADOLU’DAKİ EN BÜYÜK KAMPÜS”

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel ise, Sivas’ın mükemmel bir kampüse kavuştuğunu belirterek, “Sivas’taki kampüsümüz Orta Anadolu’daki en büyük kampüsümüsüz oldu. Muhteşem bir kampüs. 20 bin metrekare kapalı alanı olan, her türlü aktiviteye olanak sağlayacak büyük bir kampüs. Hemen hemen Türkiye’nin her noktasına ulaşıyoruz” dedi.

Sivas’ta Bahçeşehir Koleji olduğunu ancak yeni kampüsüyle çok daha mükemmel bir hal aldığını belirten Yücel, “Buradaki robotik çalışmalarımız, STEM laboratuvarlarımız ve öğrencilerin her alanda hizmetiçi eğitimlerinin yapılması, öğretmenlerimizin hizmetiçi eğitimlerinin yapılması, STEM programının Sivas’ta başlatılması ve önümüzdeki yıldan itibaren de fen ve teknoloji lisemizin açılıyor olması bize büyük bir mutluluk verdi. Güzel bir açılış oldu. Sivas mükemmel bir kampüse kavuştu” dedi. Bahçeşehir’in Türkiye’nin her noktasına yayılmak için hızla ilerlediğini belirten Yücel, şunları söyledi:

“Önümüzdeki öğretim yılında 15 yeni kampüs açıyoruz. Bundan sonraki hedefimiz yurt dışına açılmak, yurt dışında kampüslerimizi oluşturmak. Ve eğitime yatırım yapıyoruz. Eğitime yatırım yapan ülkeler, milletler geleceğine garanti altına alıyor. Biz de yarınlarımız için en büyük yatırımı eğitim olarak yapıyoruz ve buna devam edeceğiz.”

Bakan Yılmaz, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel ile okulu gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Gökhan CEYLAN – Hüsnü Ümit AVCI / SİVAS (DHA)