07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Bağcılar’da bakıma muhtaç ve engellilerin ev temizliği ile kişisel bakımı yapılıyor

Bağcılar’da bakıma muhtaç ve engellilerin ev temizliği ile kişisel bakımı yapılıyor

Bağcılar’da 5 yıl önce hizmete sunulan Yaşama Destek Projesi başarıyla devam ediyor.

Proje kapsamında 400’e yakın evin temizliği düzenli olarak yapılıyor. Yine, bakıma muhtaç kişilerin kişisel bakımları da gerçekleştiriliyor.
Bağcılar Belediyesi’nin beş yıldır sürdürdüğü Yaşama Destek Projesi kapsamında bakıma muhtaç yaşlılar ile engellilerin evleri düzenli olarak temizleniyor.
Yaşama Destek Projesi kapsamında bakıma muhtaç kişilerin saç tıraşı, sakal tıraşı ve tırnak bakımı gibi kişisel bakımları da yapılıyor. Bununla birlikte yine bakıma muhtaç kişilerin çamaşırları ile perdeleri yıkanıp ütüleniyor mutfakları ve banyoları baştan sona temizleniyor.
“EVİMİZİ HER AY TEMİZLİYORLAR”
Yenigün Mahallesi’nde oturan yaşlı 4 kardeş ile gelinleri de Yaşama Destek Projesi’nden faydalanan ilçe sakinleri arasında yer alıyor. Evin sakinlerinden 70 yaşındaki Yıldız Okumuş, kalp hastası olduğunu belirterek, kolon kanseri eşi Mehmet Okumuş (84) ile iki kız kardeşi kanser hastası Sevgil (66) ve Sabiha (77) Okumuş kardeşlerle birlikte yaşadıklarını belirtti. Maddi durumlarının ve sağlıklarının iyi olmaması sebebiyle temizlik hizmetinden faydalanmak için başvurduklarını anlatan Okumuş, “Bu hizmetlerden çok memnunuz. Temizlik ekipleri her ay evimize gelerek eşyalarımızı, duvarlarımızı, halı, kilim ve pencerelerimizi silip evimizi baştan sona kadar temizliyorlar. ” diye konuştu.
“YAŞLI VE KİMSESİZ HEMŞEHRİLERİMİZİN HAYIR DUASINI ALIYORUZ”
Hemşehrilerinin huzurlu bir yaşam sürmelerini amaçladıklarını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, her zaman yardıma muhtaçlara el uzattıklarını hatırlattı. Yaşam Destek Projesi’nin önemine dikkat çeken Çağırıcı, Projeyi beş yıldır başarıyla sürdürdüklerini kaydetti. Çağırıcı, “Bakıma muhtaç hemşehrilerimizin ev temizliğini ve kişisel bakımlarını düzenli olarak yapıyoruz. Yaşlılarımızın hayatlarının geri kalan kısmını en iyi şekilde yaşamaları en büyük arzumuz. Ekiplerimizin düzenli olarak gerçekleştirdiği temizlik hizmeti bizlere dua olarak geri dönüyor. Onların hayır dualarıyla hizmetlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz.” diye konuştu.