07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Aleyna Tilki konserindeki korku ve panik anı kamerada

Aleyna Tilki konserindeki korku ve panik anı kamerada

DİYARBAKIR'da, bir kafede önceki gün sahne alan Aleyna Tilki konserinde meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Tilki'yi izlemeye gelenlerin patlama sonrası yaşadığı korku ve panik halindeki kaçışmaları da saniye saniye kameralara yansıdı.

Kayapınar İlçesi’ndeki bir kafede sahne alan Aleyna Tilki konserinde 2 gün önce yaşanan bombalı saldırı ile ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Merkezi Diyarbakır’da olan ve uydudan yayın yapan bir kanalın çektiği görüntülerde, konser öncesi Aleyna Tilki’yle yapılan röportaj ve panik görüntüleri var. Muhabirin sorularını yanıtlayan Tilki, Diyarbakır’ı gezme imkanı bulamadığını ancak, yemeklerine bayıldığını söylüyor. Türkiye’nin doğusunu ve batısını gezmek istediğini belirten Tilki, “Buranın yemekleri çok güzel hele tatlıları. Konser gelirini şehit ailelerine bağışlayacağız. Bunun içinde çok mutluyuz sonuç olarak hayırlı bir iş yapıyoruz” dedi.

Röportajın ardından sahne alan Aleyna Tilki’nin şarkı söylemeye başlamasıyla önce birinci patlama ardından da ikinci patlama anları kameraya yansıyor. Patlama sonrası kafedeki izleyicilerin korku ve panik halindeki kaçışmaları görülürken, çocuklarında aileleri tarafından güçlükle çıkarıldıkları yansıyor. Saldırıyla ilgili Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele ekiplerinin çalışması sürüyor. Olay yerinden elde edilen patlayıcıya ait şarapnel parçaları ile barut örnekleri Kriminal incelemeye alındı. Görgü tanıkları ve menajerin saldırıyı gerçekleştirdiklerini iddia ettikleri 13-14 yaşlarındaki iki çocuğun yakalanması çalışması devam ederken, olayla ilgili araştırmalar devam ediyor.

Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR,(DHA)