07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Alanya’da deniz sezonu açıldı

Alanya’da deniz sezonu açıldı

ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde deniz sezonu, bu yıl 4'üncüsü düzenlenen '1 Nisan Denize Girme Organizasyonu' ile açıldı.

Damlataş Plajı’nda gerçekleştirilen organizasyona sivil toplum, siyasi parti temsilcileri, turizmciler, turistler ve çok sayıda vatandaş katıldı. El ele tutuşan katılımcılar koşarak denize girerek sezonu açtı. Denize girenlere, üzerinde ‘1 Nisan Haçlıların Yalanıdır’, ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’, ‘1 Nisan Şaka Günü Değildir’ yazılı pankartlar taşıyan gezi tekneleri ve sörfçüler eşlik etti. Yüzme etkinliğine katılan aşçılar ise kıyafetleriyle denize girdi.

‘BU YIL DAHA KALABALIK’

Etkinliği düzenleyen Alanya’daki bir yerel televizyon kanalının sahibi Servet Sipahioğlu, 2012 yılında ilkini yaptıkları organizasyonla 1 Nisan’ın şaka günü olmadığını göstermek istediklerini söyledi. Organizasyonun asıl amacının turizm sezonunu öne çekmek ve Alanya’nın tanıtımını yapmak olduğunu kaydeden Sipahioğlu, “Ülkemizde son günlerde yaşanan terör olayları devam ediyor. Bizler millet olarak bunun da üstesinden geleceğiz. Bunlar olurken biz de bu etkinliğimizi yapmak zorundayız. 1 Nisan tarihini turizm sezonunun açılması olarak değerlendiriyoruz. Yerlisiyle, yabancısıyla herkesi buraya davet ettik. Bu sene çok daha kalabalık bir şekilde denize giriyoruz” dedi

‘KIYMETİNİ BİLMEMİZ LAZIM’

Yapılan etkinliğin 1 Nisan’a başka bir anlam kattığını anlatan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim ise şöyle dedi:

“Servet Sipahioğlu’nun öncülüğünde başlatılan etkinlikte, 1 Nisan’a farklı bir anlam kılarak ‘turizm açılış günü’ veya ‘denize girmenin başlangıç günü’ olarak kutluyor olması bizim için de bir gurur kaynağı. Kendisini tebrik ediyorum. Bugün baktığınızda dünyanın kuzey yarım küresinde hangi coğrafyasında böyle bir iklim, deniz ve hava var? Bunun kıymetini bilmemiz lazım.”

Engin ANAK/ ALANYA,(DHA)