07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Ak Partili Köseoğlu: Emniyet kemerlerimiz takılıydı

Ak Partili Köseoğlu: Emniyet kemerlerimiz takılıydı

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, dün Afyonkarahisar yakınlarında geçirdikleri kazada otomobilin takla atma tehlikesi geçirdiğini belirterek, "Emniyet kemerlerimiz takılıydı" dedi.

Afyonkarahisar’da düzenlenen Ak Parti 24’üncü İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılmak üzere Ankara’dan yola çıkan Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Tülay Kaynarca ve Fatma Benli, Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu ve Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik’in içerisinde bulunduğu Tülay Kaynarca’ya ait otomobil dün İscehisar İlçesi yakınlarında önüne çıkan başka bir araca çarptı. Kazanın ardından yaralanan dört kadın milletvekili Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedaviye alındı.

‘EMNİYET KEMERİMİZ TAKILIYDI’

Bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açılış konuşmasını yapacağı istişare toplantısına girerken kazayla ilgili gazetecilere açıklama yapan Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, kendisi ve kazaya karışan diğer kadın milletvekillerinin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Kaza sırasında büyük bir korku yaşadıklarını anlatan Köseoğlu, emniyet kemerlerinin bağlı olması sayesinde kurtulduklarını aktardı. Kazanın kaygan zeminden kaynaklandığını söyleyen Köseoğlu, “Elhamdülillah emniyet kemerlerimiz takılıydı. Çarpmanın etkisiyle boyumda hassasiyet oluştu. Ondan dolayı tedbiren boyunluk takıyoruz” dedi.

‘KAZA YAPMIŞ GİBİ DEĞİLİZ’

Diğer milletvekillerinin de durumunun iyi olduğunu vurgulayan Köseoğlu, şöyle dedi:

“Tülay Kaynarca’nın kolunda incinme var. Diğer arkadaşlarda da ufak tefek şeyler var. Ama çok şükür kalıcı bir şey yok. Kaza yapmış gibi de değiliz elhamdülillah. Böyle bir kazanın sonucunda bu kadar ucuz şekilde atlatmış olmamız, bu kadar hafif olması büyük bir Allah’ın lütfu.”

‘TAKLA ATMAMIZA RAMAK KALDI’

Bir gazetecinin otomobilin takla atma tehlikesi geçirdiğine yönelik sorusuna Köseoğlu, “Evet öyle oldu. Çok şükür gerçekten Allah korudu. Allah’a çok şükür hem böyle bir organizasyonun tatsız bir başlangıçla oluşmasına müsaade edilmedi Allah tarafından. Yeniden yeni bir hayat yeni bir başlangıç gibi” diye konuştu.

Kaza yapan aracın sürücüsü Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik ise kazayı ucuz atlattıklarını söyledi.

Onur BAYRAM/AFYONKARAHİSAR, (DHA)