07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » Ablasının para dolu çantasını erkek arkadaşına gasp ettirdi

Ablasının para dolu çantasını erkek arkadaşına gasp ettirdi


ADANA’da kız kardeşi 24 yaşındaki Dilek Tunçman ile sokakta yürüyen evli 29 yaşındaki Ebru Özükara’nın omuzundaki çanta, yüzü maskeli 2 kişi tarafından bıçak tehdidiyle gasp edildi. Olayı araştıran polis, içerisinde 20 bin lira para ile 8 bin lira değerinde altın bulunan çantayı gasp edenlerin, kardeş Dilek Tunçman tarafından ayarladığını belirledi.

Aydınlar Mahallesi’nde oturan Ebru Özükara’nın evine bir hafta önce hırsız girdi. Bu yüzden tedirgin olan Ebru Özükara, o günden sonra evde bulunan bütün para ve ziynet eşyasını yanında taşımaya başladı. Çarşamba günü kızkardeşi Dilek Tunçman ile birlikte alışverişe çıkan Ebru Özükara, para ve altın dolu çantasını da yanına aldı. 2 kız kardeş sokakta yürürken yanlarına yaklaşan motosikletli 2 kişiden biri bıçak tehdidi ile Ebru Özükara’nın omuzundaki çantayı alıp kaçtı.

BİRİ ERKEK ARKADAŞIYMIŞ

Şoka giren Ebru Özükara, sinir krizi geçirince hastaneye kaldırıldı. Gasp ihbarı üzerine çalışma başlatan polis, görgü tanıkları ve Dilek Tunçman ile görüştü. Tanıklar ile Tunçman’ın ifadelerinde çelişkiler olduğunu belirleyen polis, genç kızı gözaltına aldı. Polisdeki ifadesinde gaspçılardan birinin erkek arkadaşı olduğunu itiraf eden Tunçman, “Arkadaşım para istedi. Bende yoktu. Ablamda para olduğunu biliyordum, erkek arkadaşıma söyledim, onlar gasp yaptı” dedi.

Dilek Tunçman’ın gasp bürosundaki sorgusu sürerken, polis olayı gerçekleştiren 2 şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Fatih KARAÇALI / ADANA, (DHA)