07 Ocak 2023 Cumartesi
Ana sayfa » 12 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı

12 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı

NİĞDE'nin Çiftlik İlçesi'ndeki bir ortaokulda Türkçe öğretmeni olarak görev yapan 43 yaşındaki İ.G., 12 kız öğrenciyi taciz ettiği suçlamasıyla tutuklandı.

İlçeye bağlı Azatlı Beldesi’ndeki Azatlı Küllüce Ortaokulu’nda 12 kız öğrenci, rehber öğretmenine, Türkçe öğretmenleri İ.G.’nin kendilerini taciz ettiğini anlattı. Okul yönetiminin ihbarı üzerine İ.G., dün jandarma tarafından gözaltına alındı. İ.G., jandarmadaki sorgusunun ardından sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Kız öğrenciler de aileleriyle birlikte adliyeye giderek Cumhuriyet Savcısına ifade verdi.

Öğrencilerin ifadelerinde İ.G.’den şikayetçi olarak, “Yanağımızı, boynumuzu öpüp, kulağımıza üfleyerek bizi taciz ediyordu” diye ifade verdiği öğrenildi.

Eşinden bir yıl önce boşandığı belirlenen İ.G.’nin ise “Benim o yaşlarda çocuklarım var. Öyle bir şey yapmadım” diyerek suçlamaları kabul etmediği belirtildi. İ.G., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de öğretmen hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Ali KADI- Adnan ÇELEBİ/ÇİFTLİK (Niğde), (DHA) –