24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » Sil Bakan Kaya Sil!

Sil Bakan Kaya Sil!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 15 Temmuz gecesinde gazi olan Yüzbaşı Burak Akın’ı 14 Ağustos 2016’da ziyaret etmişti. Ziyaret, Bakanlığın resmi internet sitesinde de yayımlanmıştı. Bakan Kaya’nın ziyaret edittiği o yüzbaşı “ben FETÖ üyesiyim” diyerek teslim olunca, ziyarete ait görüntü ve fotoğraflar bakanlığın sitesinden silindi.

Sil Bakan Kaya Sil!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 15 Temmuz gecesinde gazi olan Yüzbaşı Burak Akın’ı 14 Ağustos 2016’da ziyaret etmişti. Ziyaret, Bakanlığın resmi internet sitesinde de yayımlanmıştı. Bakan Kaya’nınziyaret edittiği o yüzbaşı “ben FETÖ üyesiyim” diyerek teslim olunca, ziyarete ait görüntü ve fotoğraflar bakanlığın sitesinden silindi.

Burak Akın’ı evinde ziyaret eden Bakan Kaya, 15 Temmuz gecesi gazi olan Yüzbaşı Akın gibi gerçek Türk askerlerinin, hain darbe girişiminin bastırılmasında hayati roller üstlendiklerini iddia edip “Ama merak etmeyin, bunların hesabı tek tek sorulacak. Bütün kamu kurumlarında ve tabi ki Türk Silahlı Kuvvetlerimizde de gereken temizlik yapılacak” demişti. O görüşmenin görüntüleri A Haber tarafından kaydedilmiş ve yayımlanmıştı. Bakan Kaya’nın evinde ziyaret ettiği Burak Akın, 29 Aralık 2017’de“Ben FETÖ üyesiyim” diyerek teslim oldu.

Odatv’nin haberine göre, bakanlığın resmi internet sitesinde de yayımlanan o görüntüler silindi. İşte görüntünün yer aldığı internet sayfasının son hali;

Bakanlık sitesindeki silinen paylaşım şu şekildeydi;