27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » Sahibinin Sesi: Alçak… Gerizekalıca
Sahibinin Sesi: Alçak… Gerizekalıca

Sahibinin Sesi: Alçak… Gerizekalıca

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP Genel Başkan’ı Kemal Kılıçdaroğlu’na açık hakarette bulundu.

Sahibinin Sesi: Alçak… Gerizekalıca

Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz, Özgür Suriye Ordusu’nu eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açıkça hakaret etti. CHP Lideri Kılılçdaroğlu Gazete ve TV’lerin Ankara temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda ÖSO’nun Zeytin Dalı harekâtına katılmasına ilişkin şunları söylemşti:

“Bizim bir ordumuz var. Peygamber ocağı, kahraman ordu diyoruz. Zor koşullarda mücadele ediyorlar. Ordumuzun kahramanlığını bir anlamda ÖSO’ya devretmeye çalışıyoruz. Niçin kimdir ÖSO? Ordumuz orada, mücadele ediyor, neden ÖSO? Ordu ÖSO’nun arkasına neden gizlenir, hangi gerekçe ile gizlenir? Biz bundan rahatsızız. Ordu’nun başarısı ÖSO’ya devredilemez. Ordu ile ÖSO’nun birlikte anılmasını, ben içime sindiremiyorum, ağrıma gidiyor. Koskoca Türkiye’nin Ordusu ikinci planda, ÖSO birinci planda. Ne demek bu? Ayrıca siz bölgede operasyon yapıyorsanız ve buna karar vermişseniz, bu ülkenin birliği bütünlüğü açısından önemliyse, bunu kendi silahlı kuvvetlerinizle yaparsınız. Başka bir gücü, kendi silahlı kuvvetlerinizin yanına monte etmeye ne ihtiyacınız var? TSK gitmiş mücadele veriyor, hava desteği var, top desteği var, yedek orduymuş gibi açıklama yapıyorsunuz. Biz bunu eleştireceğiz. Ordu’nun başarısını bir başkasına ipotek edemezsiniz.”