24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » “Hiç mi Bir Şeyim Yok”

“Hiç mi Bir Şeyim Yok”

Bitiyatro, 18 Ocak’tan itibaren ünlü İngiliz yazar Edward Bond’un, “Hiç mi bir şeyim yok” oyunuyla seyircileriyle buluşuyor. Daha önce, oyun yazarı, yönetmen, şair ve kuramcı Bond’un “Kırmızı Siyah ve Cahil” oyununu sahneleyen Bitiyatro’nun, “Hiç mi birşeyim yok” oyunu sarsıcı konuya sahip.

“Hiç mi Bir Şeyim Yok”

İnsani olan tüm yanların yasak edilmesi üzerine, “henüz olmayan bir yer”de geçen oyun, bir çiftin yasaklarla kısıtlı bir alanda kendilerine
yabancılaşması üzerine kurulu.   Evli bir çiftin, totaliter rejimin koşulları ve disipliniyle bezenmiş olan hayatları hiç beklemedikleri bir anda ters yüz olur. Yaşadıkları mekanda, sandalyelere ve masaya bile hakim olmak imkansız hale gelmiştir… Bundan sonrasını ise Bitiyatro sahnesinde izlemeniz
gerekiyor.

Yönetmenliğini Laçin Ceylan’ın yaptığı, “Hiç mi Birşeyim Yok”ta, tiyatro sanatçıları Fatih Dokgöz, Evren Kardeş ve Adıhan Şentürk rol alıyor.
Oyunla ilgili dikkat çekici bir detayı da şu: “Hiç mi birşeyim yok”un dekor ve kostümleri, ünlü tasarımcı Nilüfer Karaca tarafından yaratıldı.
Senem Cevher’in çevirdiği oyunda, ışık tasarımı Aslı Atasoy’a ait. Yönetmen yardımcısı ise Ozan Güney Yaman.

Oyun takvimiyle ilgili bilgilerse www.bitiyatro.com adresinden öğrenilebilir. Biletler Bitiyatro ve Biletix’ten temin edilebilir.
Bitiyatro: Tomtom Mahallesi, Camcı Fevzi Sokak: 34/A Beyoğlu
İletişim: 0212 2440247 – 05334256040