24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » Zeybekçi: Reza Zarrab Davasını Erdoğan’a Nasıl Bağlarız, Onun Peşindeler
Zeybekçi: Reza Zarrab Davasını Erdoğan’a Nasıl Bağlarız, Onun Peşindeler

Zeybekçi: Reza Zarrab Davasını Erdoğan’a Nasıl Bağlarız, Onun Peşindeler

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci partisinin Çal ilçe teşkilatında konuştu. Bugün teşkilatın ve milletin verdiği bayrakla görev yaptıklarını, yarın ‘bırak’ dediklerinde bayrağı sahibine devredeceklerini ifade etti.Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Kurlarla oyun oynuyorlar, geçecek bunlar. Bugüne kadar kurla ilgili hep spekülasyon olduğunu söyledik. Endişe edecek hiçbir şey yoktur” dedi.

‘Kurla ilgili spekülasyon var’

Döviz kurları üzerinde de spekülasyonların olduğuna işaret eden Zeybekci, “Kurlarla oyun oynuyorlar, geçecek bunlar. Bugüne kadar kurla ilgili hep spekülasyon olduğunu söyledik. Türkiye’nin kısa vadeli hem özel sektör hem de devletin borçlarına baktığınız zaman bir yıl boyunca tüm borçlarını hiçbir şey olmasa ödeyecek kadar rezervi var. Ekonomi Bakanı olarak biz söylüyoruz bunu. Endişe edecek hiçbir şey yoktur. Ama birileri spekülasyon amacıyla tabii ki içeride ve dışarıda oynanan oyunların da etkisiyle oyun oynamaya çalışıyorlar.” dedi.

Zeybekci, “Aynı konular, aktörler, sistem, rakam ve hedef… Hepsi aynı. Çünkü biliyorlar. Türkiye’nin bugüne kadar 15 yıllık bu hizmet destanını yazan, namerde muhtaç olmayacak noktaya getiren liderini hak ettiler mi gerisi kolay. Düşmanın oklarının hedefindeki hak ve doğrudur. Biliyorlar, onu hallettikleri zaman gerisi kolay” diye konuştu.

“Reza Zarrab davasını nasıl Erdoğan’a bağlarız, bunun peşindeler”

“Bir komedi sergiliyorlar şimdi Amerika’da, mahkeme tiyatrosu” diyen Zeybekci, sanık olarak alıp tanık olarak ortaya çıkarttıkları Reza Zarrab’ın ifadelerinde İran’a ambargo ve yaptırım konularının geçmediğini, Türkiye’de ne yaptığı, kiminle görüştüğü gibi konuların öne çıktığını söyledi.

“Hani Amerika yaptırımlarıydı, İran’dı. Türkiye’nin o işin içinde karnını ve başını ağrıtacak hiçbir şeyi yoktur. Ama ne yapıp ne edip, nasıl dolaştırıp bu işi AK Parti’ye ve Recep Tayyip Erdoğan’a bağlarız onun peşindeler. Bu tiyatro Türkiye için, Türkiye’ye karşı oynanan bir oyundur.

“17-25 Aralık’ta başlanan tiyatronun oltasına takılan CHP”

17-25 Aralık’ta başlanan tiyatronun bu tarafta oltasına takılan yine CHP. Bunların geçmişlerini biliriz biz. Nelerini, ne halt ettiklerini ve nereden geldiklerini biliriz. Bu oyunlara, bu tuzaklara düşmeyeceğiz. Bunların istedikleri belli. Bunlar kurallarını koydukları, yönettikleri Türkiye’yi istiyorlar. Bunlar 2002 yılındaki gibi toplanan 100 liralık verginin 87 lirasını faiz olarak alıp götürmek istiyorlar. O Türkiye yok artık. O Türkiye eski Türkiye. ”

Reza Zarrab’a ödül vermişti

Nihat Zeybekçi, dönemim başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş’la birlikte, Reza Zarrab’ mücevher sektörüne katkılarından dolayı ödül vermişti.