18 Haziran 2018 Pazartesi
Ana sayfa » Yobaz Oğlu Yobaz!
Yobaz Oğlu Yobaz!

Yobaz Oğlu Yobaz!

Pendik minibüsünde şort giydiği için genç bir kızı darp eden saldırgan Ercan Kızılateş’in babası konuştu. Yobazın babası da yobaz çıktı:”Ama o kız da gitmiş kısacık şorf giymiş. Doğru bulmuyorum”

Yobaz Oğlu Yobaz!

İstanbul Pendik’te 14 Haziran’da minibüse şortla binen Gelişim Üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki Asena Melisa Sağlam, “Bu ne biçim kıyafet? Ramazanda böyle giyilir mi? Allah’a da mı saygın yok?” diye bağırıp hakaretler eden bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı. Kendisini mahkemede ‘tahrik oldum’ diye savunan saldırgan, verdiği ifadede ‘Ramazan ayında böyle giyinmesini doğru bulmuyorum. Kadınların bu şekilde giyinmesi insanın nefsini tahrik ediyor.’ dedi. Saldırganın babası Halil Kızılateş ise, “Ama o kız da gitmiş kısacık şorf giymiş. Doğru bulmuyorum” dedi.

Habertürk’te yer alan habere göre, saldırgan minibüsten inip kaçarken, genç kız karakola giderek darp raporu alıp, şikâyetçi oldu. Sağlam’ın teşhis ettiği ve 17 Haziran’da yakalanan saldırgan Ercan Kızılateş, bu suçtan savcılık talimatıyla serbest kaldı. Ancak Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi’nden “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” suçundan 3 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası olması sebebiyle tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderildi.

Önce serbest bırakılmış sonra tutuklanmıştı

Saldırgan Kızılateş “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “hakaret”, “kasten yaralama” ve “inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme” suçlarından tutuklandı.Hâkimlik, Kızılateş’in “tanıklar ile mağdur üzerinde baskı kurması ihtimali” ve “kaçma şüphesi” bulunduğunu da gerekçesine ekledi.

 

“Ama o kız da gitmiş kısacık şort giymiş”

Pendik’te yaşayan Ercan Kızılateş’in babası Halil Kızılateş de darp olayıyla ilgili Habertürk’e konuştu. Pendik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden emekli olan 61 yaşındaki baba, şunları söyledi:

“Biz burada eşim Elif ve diğer oğlumla beraber yaşıyoruz. O gün oğlum oruçluymuş. Çok iyi niyetli biridir. Mahallede de herkes sever. Dolmuşta kadın küfür edince o da elinin tersiyle vurmuş. Ama o kız da gitmiş kısacık şort giymiş. Onun annesi babası yok mu? Öyle giyinmesini doğru bulmuyorum. Kız sonra gidip darp raporu alınca olay buralara kadar geldi. ‘Vergi Kanunu’na muhalefet’ suçu varmış. Polisler almaya geldiğinde öğrendim. Önceki gün bilmediğim 2-3 kişi evimizi taşlamaya kalktı.”

Mağdur genç kız ifade verdi

Şüpheli Ercan Kızılateş ve sosyal medya üzerinden ailesine hakaret ettiği iddiasıyla kız kardeşi Bircan Kızılateş, Asena Melisa Sağlam’dan şikâyetçi oldu. Savcılık, Sağlam hakkında “hakaret”, “sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçundan soruşturma başlattı. Sağlam, adliyeye giderek ifade verdi.