27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » Yandaşlar Zehirlenme Olayının Failini Buldu
Yandaşlar Zehirlenme Olayının Failini Buldu

Yandaşlar Zehirlenme Olayının Failini Buldu

Erdoğan aşkıyla tanınan yandaş medya patronu Ethem Sancak’a ait Akşam gazetesi, Manisa’da askerlerin yaşadığı toplu zehirlenme olayının “FETÖ’nün planı” olduğunu iddia etti. Gazetenin haberine havuz medyası ahbr’den de destek geldi…Haberde şirket çalışanlarının FETÖ bağlantısının araştırıldığı duyuruldu. Ancak Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, zehirlenme olayının depremler nedeniyle olabileceğini açıklamış, şirket de yemeklerde sorun olmadığını iddia etmişti.

Yandaşlar Zehirlenme Olayının Failini Buldu

Akşam gazetesinin Muammer Başkan ve Ahmet Ünsal imzalı haberinde, savcılık tarafından yürütülen soruşturmaya “FETÖ’nün toplumsal gerilim yaratacak sabotajlar planladığı” istihbaratının da dahil edildiği söylendi.

Akşam’da yer alan haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Şirkete giren çalışanların FETÖ bağlantısı araştırılıyor”

“Manisa’da 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda önceki akşam 731 askerin zehirlenerek hastaneye kaldırılmasıyla ilgili savcılık ve emniyette özel bir birim kuruldu. Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ’nün toplumsal gerilim yaratacak sabotajlar planladığı istihbaratını da dikkate alarak terör örgütlerinin sabotaj şüphesini de soruşturmaya dahil etti. Yemek şirketine son dönemde işe giren kişilerin bağlantıları tek tek araştırılıyor. Olayla ilgili firma temsilcisi V.A.G ile 3 gıda mühendisi aşçı ve aşçı yardımcıları ile birlikte toplam 21 kişi gözaltına alındı.”

FETÖ firarisi Emre Uslu’nun twitlerini delil olarak sundular

“Bu olayın ardından FETÖ’nün başaktörlerinden Emre Uslu sosyal medyada hemen harekete geçti.Uslu, ‘Twitter’da, “Üst üste asker zehirlenmesi, yemek zehirlenmesi olamaz. Böyle saçmalık mı olur? Kimyasal bir şey mi deniyorlar o askerlerin üstünde?” yalanıyla provokasyon yaptı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, hastanelerde tedavi gören askerleri ziyaret ederek, ‘Şu anda hastanelerimizde olan asker sayımız 72. Mönüdeki çorba, tavuk, pilav, cacık ve tatlı hepsi inceleme altında. Ekiplerin yaptığı ilk değerlendirmede suda herhangi bir problem yok’ dedi.”

A Haber de destek verdi

Öte yandan, A Haber’de yayınlanan “Ajans Hafta Sonu”nda da asker zehirlenmeleriyle ilgili FETÖ iddiası gündeme getirildi.