24 Nisan 2018 Salı
Ana sayfa » Vicdanı Hatırlatan Her Şey Hedefte
Vicdanı Hatırlatan Her Şey Hedefte

Vicdanı Hatırlatan Her Şey Hedefte

Diyarbakır Sur’daki operasyonlar için “Günah değil mi? Mermahet ve vicdanınıza ne oldu?” diyen Mahsun Kırmızıgül AKP‘nin hedefindeydi… Şimdi Kırmızıgül’ün ” Vezir Parmağı” filmininin  İslam’la bağdaşmadığı gerekçesiyle 25 Ocak’ta yayına girmemesi ve kaldırılması için kampanya başlatıldı. Yandaş Türkiye gazetesi kampanyaya, 43 bin kişinin imza attığını yazdı.

Change.org sitesinde düzenlenen kampanya için “İçeriğinde şalvarlı, cübbelileri, çarşaflı hanımları iğrenç gösteriyorlar. İnsanlara kötü tanıtıyorlar. Dine saldırıdır. Mahsun Kırmızıgül’ü kınıyorum. Vezir Parmağı isimli filmin kalkmasını istiyorum” ifadelerine yer verildi.

Kampanyanın muhatapları RTÜK ve BİMER 

Filme yapılan eleştirilere bugün birinci sayfadan yer veren yandaş Türkiye gazetesi, sosyal medyada film için “İslami kıyafetler içerisinde, şalvar, cübbe, çarsaf vs kıyafetlerle kura çekiliyor. Kim kime çıkarsa birbirleriyle bir geceliğine birlikte olunuyor. Lütfen bu filme dur diyelim. Bu film İslam’a saldırıdır. Neslimizin bozulmasına ilk adım merdivenidir. Bu soğuk savaşla 1 saatlik nikâh muta nikâhını normalleştirecekler, gençleri ve ailelerimizi perişan edecekler. Cumhurbaşkanlığı, RTÜK, BİMER’e hemen şikâyet edelim. Bu rezil filmi istemiyoruz” denilerek imza kampanyasına çağrı yapıldığını yazdı.

Vezir Parmağı filmininde başroldeki Mahsun Kırmızıgül’e Ali Sürmeli, Selim Bayraktar, Peker Açıkalın, Orçun Kaptan, Levent Sülün, Rana Cabbar, Metin Yıldız, Talât Bulut, Altan Erkekli, Cihat Tamer, Nuri Alço, Muhammed Cangören, Hayrettin Karaoğuz, Yasemin Yalçın, Gülben Ergen, Ece Uslu, Derya Şensoy, Meral Çetinkaya, Aydan Burhan, Güner Özkul Fatoş Seymen, Suna Selen ve Defne Yalnız’dan oluşan oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

Mahsun Kırmızıgül neden hedefte?

Yönetmen ve Türkücü Mahsun Kırmızıgül, Ahmet Davutoğlu döneminde yapılan Diyarbakır Sur’daki operasyonları eleştirmiş, “merhamet ve vicdanınıza ne oldu? diye sormuştu. Kırmızıgül bu paylaşımlarından sonra AKP’lilerin hedef tahtasına oturmuştu.

İşte Kırmızıgül’ün o paylaşımları;

55