24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » Türkçe Olimpiyatları Soslu Metro Reklamı
Türkçe Olimpiyatları Soslu Metro Reklamı

Türkçe Olimpiyatları Soslu Metro Reklamı

AKP, Kadir Topbaş’ın istifa ettirilmesinin ardından boşalan İstanbül Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adayının Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal olduğunu açıkladı. İstanbul’Un yeni Büyükiehir Belediye Başkanı olarak seçilen AKP’li Mevlüt Uysal ile ilgili arşivi  CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş açtı.

Türkçe Olimpiyatları Soslu Metro Reklamı

Barış Yarkadaş’ın açıklamaları şöyle:

“Pazar günü Mevlüt Uysal ismine dikkat çekmiş ve “iki damat projesi”ne (Albayrak – Gümüşdağ) Erdoğan’ın sıcak bakmayacağını ilk andan itibaren söylemiştim.”

Katliam sanıklarının avukatı

“Mevlüt Uysal, AKP’li meclis üyelerinin itirazı ve içine sinmemelerine rağmen, aday ilan edildi. O halde Uysal için bir giriş yapalım:

Sivas Katliamı sanıklarının avukatlığını üstlenen Uysal, İskenderpaşa Cemaati’nin Esat Coşan grubundandır. Yani; AKP İstanbul’u şimdi de başka bir cemaate teslim etmek istiyor. FETÖ’den kurtulmaya çalışan AKP’nin hala akıllanmadığı görülüyor. FETÖ gidiyor METÖ ve İSTO geliyor.”

“Tarikat ve cemaat desteğiyle seçildi”

“Mevlüt Uysal, Başakşehir’i yüzde 48 oyla kazanırken, tarikat ve cemaat desteği aldı. AKP artık cemaat ve tarikatlara mahkumdur. Cemaat ve tarikatlar da AKP’ye…

Mevlüt Uysal, tarikat lideri, Erdoğan’ın Kuran hocası, “Alo Fatih” ile YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın babası Mehmet Emin Saraç adına belediyenin bütçesinden cami yaptırmıştır. Cami için ayrılan bir başka alanı ise TÜRGEV’e bedelsiz vermiştir.”

“Haşemanın isim babası”

“CHP olarak tüm bunları, kamu mallarının yağmalanmasını mahkemelere taşıdık. Şu an açtığımız 18 dava var. Yargıya güvenmek istiyoruz. Bilal Erdoğan’la çok yakın ilişkisi olan Mevlüt Uysal, aynı zamanda HAŞEMA olarak bilinen mayonun da isim babasıdır. Bunlar şimdilik giriş Şu an İBB CHP Grup Başkanlığı’ndayız. Biraz sonra seçim başlayacak. AKP, İstanbul’da en çok para harcayan, israf yapan ve yeşil alanları yok eden kişiyi İBB Başkanı yapmak istiyor. Saray UYSAL bir başkan istiyor… Halkımız bunları bilsin istedim…”

Yarkadaş Mevlüt Uysal’ın sosyal medya hesabından yaptığı eski bir paylaşımı da hatırlattı.