27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » “Şer Odaklarının Fitne Çabaları”
“Şer Odaklarının Fitne Çabaları”

“Şer Odaklarının Fitne Çabaları”

İstifa iddialarının ardından ‘manidar’ paylaşımlar dışında açıklama yapmayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Erdoğan’ın, ‘Şu an böyle bir şey yok ama olmayacağı anlamına gelmez’ sözlerinin ardından ilk kez konuştu.

“Şer Odaklarının Fitne Çabaları”

AKP Genel başkanı Tayyip Erdoğan’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasını istediği iddialarının ardından, Gökçek ilk kez konuştu.

Melih Gökçek Milat gazetesine yaptığı açıklamada, “Şer odaklarının fitne çabalarına asla prim vermeyeceğiz. Öyle bir hava meydana getiriyorlar ki her söylediğinizi bir yerlere çekerek algı operasyonu yapıyorlar. Şunu söylemek isterim ki Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmak ümmetin her ferdinin görevidir. Çünkü Sayın Erdoğan sadece Türkiye’nin değil ümmetin lideridir. Fitne peşinde olanlar boşa uğraşırlar” dedi.

 

Erdoğan: Şu anda böyle bir şey yok ama bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez

Bugün AKP grup toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gökçek’in istifasının istendiği yönündeki iddialara ilişkin olarak, “Herhangi bir birim; partimizin belediye başkanları olur, il başkanları olur vesaire… Bu süreç içerisinde bu tür gelişmeler olur. Ama şu anda böyle bir şey önümüzde yok. Ama bundan sonra da olmayacağı anlamına kesinlikle gelmez. Çünkü bir değişimi dönüşümü biz seçime kadar yaşıyoruz, yaşayacağız ve o metal yorgunluğu dediğim konu, tüm bunları kapsayan bir konuydu” demişti.