24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » Osmanlı Ocakları’nın Şaban Dişli Sevdası
Osmanlı Ocakları’nın Şaban Dişli Sevdası

Osmanlı Ocakları’nın Şaban Dişli Sevdası

AKP Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, sosyal medya hesabındanDarbeci general Mehmet Dişli’nin ağabeyi AKP Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu başdanışmanlığı görevine getirildiğini açıkladı. Daha sonra Şaban Dişli, ANKA’ya yaptığı açıklamada Erdoğan’ın isteğiyle, “Parti Genel Başkanı Ekonomi Danışmanlığına” getirildiğini söyledi. Bu atamaya en fazla Osmanlı Ocakları sevindi. Osmanlı Ocakları “Efsane geri dönüyor! Ak parti milletvekili Şaban Dişli Genel Başkan Başdanışmanı oldu. Hayırlı olsun. Doğruya duvar uçmuyor” mesajını paylaştı.

 

İşte o mesaj:

“Osmanlı Ocaklarının her ferdi beni bir abi olarak bilir”

Osmanlı Ocakları’nın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın adını kullanarak rant sağladığına ilişkin iddialar gündeme gelmişti. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ise Osmanlı Ocakları ile ilgili il başkanlıklarına genelge göndermişti.

Tartışmaların büyümesi üzerine AKP Milletvekili Şaban Dişli, Twitter üzerinden bir açıklama yaparak Osmanlı Ocakları’na sahip çıkmıştı. Şaban Dişli, şunları söylemişti: “AKP ile Osmanlı ocaklarının arasını benim üzerimden açma gayretini kınıyorum. Osmanlı Ocaklarının her ferdi beni bir abi olarak bilir. Kuruluş aşamasında Osmanlı Ocaklar başkanı bazen fikrimi sormuş danışmalarımız olmuştur. Özel işlerim nedeni ile son zamanda görüşemiyoruz. Üye aidatı almayan, Bağış kabul etmeyen STK’lara şahsım üzerinden saldırıları kabul etmem mümkün değildir.”

İşte o mesajlar: