27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » MÜSİAD Temsilcisi Verdi, Sabah Muhabiri Yazdı…
MÜSİAD Temsilcisi Verdi, Sabah Muhabiri Yazdı…

MÜSİAD Temsilcisi Verdi, Sabah Muhabiri Yazdı…

Sinop Cumhuriyet Başsavcısına “gizli tanık” olarak ifade veren ve Sinop’ta bir kamu kurumunda Şube Müdürü olarak görev yaptığı öğrenilen O.K isimli gizli tanık, deşifre edildi… Gizli tanığın açık resmini ve ifadesini yayınlayan Sabah muhabiri, kendisine belgeyi MÜSİAD Başkanı’nın verdiğini söyledi.

MÜSİAD Temsilcisi Verdi, Sabah Muhabiri Yazdı…

Halksesi.com’dan Mete Çağdaş’ın haberine göre; O.K verdiği ifadesinde, dönemin Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya’nın İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine rağmen FETÖ şüphelileri hakkında kurumunda hiçbir soruşturma yapmadığını ileri sürmüştü. Gizli tanık O.K, Vali Çetinkaya’nın FETÖ ile bağlantılı olabileceğini iddia etmiş ve yine kendi kurumundaki birkaç personelin FETÖ ile bağlantısı olduğunu belirtmişti.

Gizli tanığın işaret ettiği kişide ByLock çıktı

Daha sonra yapılan soruşturma da gizli tanık O.K tarafından ismi verilenler arasında bulunan bir personelde de ByLock olduğu ortaya çıkmış, Vali Yasemin Özata Çetinkaya da darbe girişimi sabahı görevden alındıktan iki gün sonra tutuklanarak hapse konulmuştu.

Gizli tanığın açık fotoğrafını ve ifadesini yayınladı

Sabah gazetesi Sinop muhabiri olan ve aynı zamanda da yerel “Ajans Sinop “adlı bir internet sitesi bulunan Deniz Özen, gizli tanık O.K tarafından Başsavcı’ya verilen ifadeyi kendine ait internet sitesinde açık fotoğrafı ile birlikte “Müdür köstebekliğini itiraf etmiş” başlığı ile yayımlayınca ortalık karıştı.

“Belgeyi bana MÜSİAD Başkanı verdi”

Haber üzerine Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan gizli Tanık O.K, “Ben devletime güvendim ve gizli tanık sıfatı ile ifademi verdim. Fakat bugün benim fotoğrafımla birlikte ifademi de yayımlayarak beni deşifre ettiler. Hayatım tehlikeye girdi, bu belgeyi sızdıranları ve yayınlayanın cezalandırılmasını istiyorum” diyerek şikayetçi olunca ifadeyi kendine ait yerel internet haber sitesinde yayımlayan Deniz Özen, savcılık talimatıyla polis tarafından gözaltına alındı. Cep telefonu ve laptop’una savcılık tarafından el konulan Özen, ifadesinde “Ben bu belgeyi Sinop MÜSİAD Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen’in Whatsapp üzerinden bana göndermesi sureti ile elde ettim” dedi. Özen “MÜSİAD Başkanı ve eski Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya gizlilik kararı olmadığını söyledikleri için yayımladım. Kötü bir kastım yoktu” sözleriyle ifadesini tamamlayınca savcılık tarafından serbest bırakıldı.

İşte Sabah muhabirinin ifade tutanakları;

Gizli tanık şikayetçi oldu

Gizli tanık sıfatı ile verdiği ifadesi ve fotoğrafı yayımlanan O.K ise “Ben bu olayın peşini bırakmayacağım çünkü hayatım söz konusu. Devlet gizli tanıkların yüzünü bile ameliyat ile değiştirerek korumaya alırken nasıl olur da benim ifadem ve fotoğrafım yayımlanır.” diyerek Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı’na müracaatta bulundu. O.K, Eski Vali Yasemin Özata Çetinkaya, MÜSİAD Sinop temsilcisi Ahmet Hilmi Gökmen ve Sabah gazetesi Sinop muhabiri Deniz Özen hakkında suç duyurusunda bulunarak şikâyetçi ve davacı oldu.

MÜSİAD temsilcisi Sinop’ta istenmeyen kişi ilan edildi

Sinop’tan aleyhinde yoğun şikayetlerin gelmesi üzerine MÜSİAD genel merkezi tarafından hakkında araştırma ve soruşturma yapılması için bir heyet gönderilen MÜSİAD Sinop temsilci Ahmet Hilmi Gökmen’in ise Sinop’ta istenmeyen kişi ilan edildiği iddia edildi. Gökmen’in olayın başından beri Sinop’ta “FETÖ davasını sulandırdığını” ileri süren birçok kişi Gökmen hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Gökmen ayrıca Sinop İl Müftüsü aleyhinde de ifadesinde “FETÖ’cü” diye ifade vererek tutuklanmasına neden olduğu, daha sonra mahkemedeki ifadesinde ise “FETÖ’cü olduğuna inanmıyorum” diyerek ifadesini değiştirdiği iddia edildi. Hapisten çıkan il müftüsü Mustafa Erkan’ın ise şuan merkez müftüsü olarak görevine devam ettiği öğrenildi.

Erdoğan ve Bozdağ’a mektup yazdı

Gizli Tanık O.K ise kendisini deşifre ettiren MÜSİAD Sinop temsilcisi Ahmet Hilmi Gökmen,eski Sinop valisi Yasemin Özata Çetinkaya hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a birer mektup yazarak, bu iki şahıs ve Sinop adliyesi hakkında şikayette bulunduğunu ifade etti.

O.K, “Nasıl olur da bir gizli Tanık ifadesi MÜSİAD başkanın eline geçer? Bunu nasıl ve kimden temin etmiştir? Dava dosyasında ‘gizlilik kararı’ var. Ben ‘gizli tanık’ olarak ifade verdim. Dava dosyasında MÜSİAD Sinop temsilcisinin uzaktan yakından alakası yok ama benim ifadem elinde bu nasıl bir şey? Kime güveneceğiz? Devlet gizli tanığını böyle mi koruyacak? FETÖ ile böyle mi mücadele edilecek?” diyerek, MÜSİAD başkanının, eski valinin ve ifadesini adliyeden sızdıranların cezalandırılmaları gerektiğini belirtti.