24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » Milyonlar TEOG’un Kaldırıldığını Böyle Öğrendi
Milyonlar TEOG’un Kaldırıldığını Böyle Öğrendi

Milyonlar TEOG’un Kaldırıldığını Böyle Öğrendi

AKP Genel başkanı Tayyip Erdoğan’ın “TEOG’u artık yanlış buluyorum, kaldırılması lazım” ‘talimatı’nın ardından MEB’den ilk adım geldi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 1.2 milyon 8. sınıf öğrencisi ve velilerinin merakla beklediği soruya katıldığı resmi programlar yerine taksi durağında yanıt verdi.

Milyonlar TEOG’un Kaldırıldığını Böyle Öğrendi

2017-2018 eğitim öğretim döneminin ilk ders zili için dün Şanlıurfa’da törene katılan Bakan Yılmaz ve Başbakan Binali Yıldırım TEOG’a ilişkin herhangi bir açıklama yapmazken, milyonlarca öğrenci ve veli bugün Bakan Yılmaz’ın ayaküstü cevabı ile karşılaştı. Bugün Afrika Büyükelçileri ile kahvaltı programında bir araya gelen Bakan Yılmaz, programda gazetecilerden soru alınmayacağının belirtilmesine karşın kahvaltı sonrasında programda yer almayan taksi durağı ziyaretinde soruları yanıtladı. Bakan Yılmaz, yeni dönemde MEB takviminde ilk dönem 29-30 Kasım tarihlerinde ikinci dönem ise 25-26 Nisan 2018 tarihlerinde de yapılması planlanan ikinci ortak sınava ilişkin “Bu sene TEOG sınavı yapılacak mı” sorusuna “Uygulanmayacak. Bu sene TEOG yapılmayacak” yanıtını verdi.

“Yarış atı konumuna koyduk”

Yılmaz, yeni sisteme ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirterek “TEOG’un kaldırılması Türkiye’nin önünün açılması. Evlatlarımızı yarış atı konumuna koyduk. İnanın evlatlarımız büyüyor, büyüdüğünü fark edemiyorsunuz. Etüd merkezleri ne kadar artmıştı değil mi? Niye arttı? TEOG yüzünden arttı. Evladının yarış atı konumuna girmesini hangi aile ister? Biraz sevin, biraz sayın… Son sözümüz şu. Bize güvenin. Niyetimiz halis, Türkiye’yi hep beraber 21. yüzyıla taşıyacağız. Hiç kimsenin kaygılanmasına gerek yok” dedi.