24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » “MHP’nin Alternatifi Olmayacak”
“MHP’nin Alternatifi Olmayacak”

“MHP’nin Alternatifi Olmayacak”

Meral Akşener’in kurmaya hazırlandığı partiye ilişkin detayları en yakınındaki isimlerden biri olan Cihan Paçacı, Akşener’in kurmayı planladığı yeni partinin hedefini, kimlerin olduğunu, ne zaman kurulacağını ve siyasi yelpazenin neresinde yer alacağı hakkında bilgi verdi.

“MHP’nin Alternatifi Olmayacak”

Meral Akşener’in kurmaya hazırlandığı partiye ilişkin detayları en yakınındaki isimlerden biri olan Cihan Paçacı anlattı. Paça’cı Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan’a yeni partinin hedefini kimlerin yeralacağını, ne zaman kurulacağını ve siyasi yelpazenin neresinde yer alacağı hakkında bilgi verdi.

Meral Akşener’le çalışan Cihan Paçacı: Parti ekim sonuna kadar kurulacak

İşte Ahmet Hakan’ın o yazısından detaylar;

“Cihan Paçacı… Eski ekonomi bürokratlarından… DYP’de önemli görevler üstlendi… MHP’ye geçti… Şimdi ise Meral Akşener’in yanında mücadele veriyor…

Cihan Paçacı’ya Meral Akşener’in kuracağı yeni partiyle ilgili merak edilen soruları sordum. İşte söyledikleri:

NE ZAMAN KURULACAK: Yeni parti, ekim sonuna kadar kurulacak. Kasıma sarkmayacak.

KİMLER YER ALACAK: Yeni partiyi 75 kişilik bir kurucular kurulu oluşturacak… Gençler, kadınlar ve yeni isimler ağırlıkta olacak.

MHP’NİN ALTERNATİFİ DEĞİL: Yeni partide MHP’liler tabii ki olacak ama parti MHP’ye alternatif bir parti olmayacak, kendisini böyle konumlandırmayacak.

MERKEZDE OLACAK: Yeni parti merkezde olacak. Cumhuriyet’in kurucu değerlerine bağlılığı güçlü olacak. Dindarların özgürlükleri konusunda hassas olacak.

TEMEL HEDEF: Yapılacak ilk seçimde bugünkü siyasi tabloyu değiştirmek… Yeni partinin temel hedefi budur.

ÖZDAĞ, AYDIN: Ümit Özdağ hareketin içinde ve Meral Hanım’ın yanında… Koray Aydın’ın da en kısa zamanda katılacağını umut ediyoruz.

NASIL BİR PARTİ: Her görüşten insanın kendine ait değerleri bulacağı parti… Her kesime açık bir parti…

ADI NE OLACAK: Yeni bir isim olacak… Eski partilerin isimlerini yeniden diriltmek gibi bir yaklaşım yok.”