23 Haziran 2018 Cumartesi
Ana sayfa » Meclis’i Tıkayın!
Meclis’i Tıkayın!

Meclis’i Tıkayın!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz sonrası çıkarılan KHK’ların Meclis’te hala görüşülmemesine karşı, milletcekillerine, “KHK’ler Meclis’e gelmediği sürece başka bir çalışma yapılmasına fırsat vermeyin. KHK’ler Meclis’e gelmezse Meclis’i tıkayın” talimatı verdi.

Meclis’i Tıkayın!

Cumhuriyet gazetesinden İklim Öngel’in haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KHK’lerin Meclis’te hala görüşülmediğine dikkat çekerek, kurmaylarına “KHK’ler Meclis’e gelmediği sürece başka bir çalışma yapılmasına fırsat vermeyin. KHK’ler Meclis’e gelmezse Meclis’i tıkayın” talimatı verdi. Hükümetin AB’ye sürekli ‘fasıllar açılmıyor’ diye yakındığını belirten Kılıçdaroğlu, “Fasıl için yalvarmayalım. Standartlar belli. O paketleri biz açalım” çağrısı yapacağını söyledi.

“5 milyon okumayan işsiz gence yönelin!”

Kılıçdaroğlu, 5 milyon okumayan ve işsiz genç nüfusun olduğuna dikkat çekti. Bu gençlere yönelinmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu kurmaylarına, “Bu 5 milyon gence ulaşmanın bir yolunu bulun. Bu gençler için özel bir çalışma yürütün” talimatı verdi.

“Yandaşa ihalesiz verilen TMSF kuruluşlarının üzerine gidin”

TMSF’deki kuruluşların ihalesiz olarak Turkuaz’a aktarıldığını belirten Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili çalışma yürütülmesini, neden ihalesiz aktarma yapıldığının üzerine gidilmesini istedi.

“KHK’ler Meclis’e gelmezse Meclis’i tıkayın”

KHK’lerin hâlâ Meclis’te görüşülmediğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandumu öncesinde milletlerarası anlaşmaların hızlıca geçirildiğini ancak sonrasında KHK’lerin Meclis’e getirilmediğini kaydetti. “KHK’ler bir an önce Meclis’e gelmeli” diyen Kılıçdaroğlu, kurmaylarına “Meclis’e gelmediği sürece başka bir çalışma yapılmasına fırsat vermeyin. KHK’ler Meclis’e gelmezse Meclis’i tıkayın” dedi.