23 Haziran 2018 Cumartesi
Ana sayfa » “Maçka Parkı, Sakallı Polis ve Atatürk Büstüne Saldırı Artar”
“Maçka Parkı, Sakallı Polis ve Atatürk Büstüne Saldırı Artar”

“Maçka Parkı, Sakallı Polis ve Atatürk Büstüne Saldırı Artar”

AKP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal gazetecilerle bir araya geldi. eski AKP MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın “Yeni bir devlet kuruyoruz…Kurucu lideri de Erdoğan” sözlerine ilişkin “Demek istediği ‘Yeniden yapılandırıyoruz’dur. ‘Yeni devlet kuruyoruz’ gibi tuhaf bir ifadeyle dile getirdi. Bu yeniden yapılandırmanın mimarı ve lideri, Recep Tayyip Erdoğan’dır” ifadelerini kullandı. Ünal, aynı açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu nefretten beslenmekle suçlayıp, gözdağı verdi: Maçka parkı, sakallı polis ve Atatürk büstüne saldırı artar

AKP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın açıklaması şöyle;

“Öyle dememiştir, ‘Yeniden yapılandırıyoruz’ demek istemiştir”

“Erdoğan genel başkanlığa döndükten sonraki süreçte AKP’nin ne yapacağı soruluyor. Sürekli kamuoyu ile paylaşıyoruz. Daha ne yapalım? Türkiye’de siyasal sistemi değiştirdik. Bu başlı başına tarihi bir değişim. Bu siyasal sistem doğrultusunda devleti yeniden yapılandırıyoruz. (AK Partili Ayhan Oğan’ı kastederek) Demek istediği ‘Yeniden yapılandırıyoruz’dur. ‘Yeni devlet kuruyoruz’ gibi tuhaf bir ifadeyle dile getirdi. Bu yeniden yapılandırmanın mimarı ve lideri, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Son 3 yıl, AK Parti ara dönem yaşadı. Bu ara dönemde siyaset bir eksen kayması yaşadı. Şimdi tekrardan lider partiye dönünce siyasette eksen yerine oturdu. Lider siyasete tekrar dönünce doğal olarak her şeyi elden geçiriyor. Teşkilatlar hükümet, parti, belediyeler, her şey elden geçiriliyor.”

“Kılıçdaroğlu ‘TIR’lardaki silahtı’ diyor, Cumbhuriyet’te haber oluyor”

‘Türkiye IŞİD’i destekliyor’ tezi, sistematik olarak 2012’den sonra çıkmaya başladı. Sizin ne yaptığınızla ilgilenmiyorlar. Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs’ta “Görüntüleri izledim, TIR’lardaki silahtı” açıklamasını yapıyor. 22 Mayıs’ta Cumhuriyet Gazetesi’nde haber oluyor.”

“CHP FETÖ ile münasebetini sürdürüyor”

CHP, bunların (FETÖ) bu yapısı ortaya çıktıktan sonra bunlarla münasebeti sürdürdü. AK Parti karşıtlığı ve (Cumhurbaşkanı) Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı gözlerini öyle karartmış durumda ki AK Parti ve Sayın Erdoğan’ın karşısında olan her türlü yapı, Türkiye’ye zarar verse bile onlarla ilişki kurmaktan geri durmuyorlar.

“Kılıçdaroğlu nefretten besleniyor”

Türkiye’nin tanınmış psikologlarından biri aktardı. Bana, “Yeni gördüğüm bir fobik bozukluk; 6 tane vakayla karşılaştım” dedi. “Başörtülü gördüğüm zaman dayanamıyorum, tükürüyorum ve bu davranışıma da engel olamıyorum. Sakallı birisini gördüğüm zaman ya da dini simgeler gördüğüm zaman saldırma eğilimlerime hâkim olamıyorum diye 6 tane vaka geldi” dedi. Kılıçdaroğlu ve CHP, siyaseti bu nefretten beslenmeyi mi, rehabilite etmeyi mi tercih edecek? Maalesef bu nefretten beslenmeyi tercih ediyorlar. Söylem analizinin getirdiği noktada, iki seçenekle karşı karşıyayız. Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ya sistematik olarak bu sözünü ettiğimiz şeyleri bilinçli şekilde yapıyor ya da siyaset bilmediği için kendi kitlesinin, tabanının reflekslerine göre bunu yapıyor.

“Maçka parkı, sakallı polis ve Atatürk büstüne saldırı artar”

Bunun dozunu artıracaklarını düşünüyorum. Yüzde 48.6’yı tahkim etmenin yolu olarak bunu görüyorlar. Maçka Parkı, sakallı polis, Atatürk büstüne saldırı, benzer olayların daha da artacağını ve yüzde 48.6’yı; yaşam tarzı kaygısı üzerinden, Cumhuriyet’in kazanımları ve değerleri üzerinden büyütmeye, tahkim etmeye çalışacaklar. Şu anda bunu deniyor CHP; HDP de bunun paydaşlarından bir tanesi olarak gözüküyor.