24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » “İmam Hatipleri CHP Kurdu, Cenaze Yıkayacak İmam Yoktu”
“İmam Hatipleri CHP Kurdu, Cenaze Yıkayacak İmam Yoktu”

“İmam Hatipleri CHP Kurdu, Cenaze Yıkayacak İmam Yoktu”

İstanbul’da adının verildiği imam hatip lisesinin açılışına katılan AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet’in kuruluş yıllarını eleştirerek, “ek parti CHP’sinin derdi bizim bildiğimiz anlamda imam hatipler açmak değil, cenaze namazı kıldırmayı bilecek kadar dini bilgiye sahip kişilerin yetiştirilmesiydi. Cenaze yıkayacak imam yoktu. Türkiye o hale gelmişti” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şöyle:

“Hamd olsun 1 milyon 300 bin imam hatip öğrencisi var”

“İlk adım atıldığı zaman ölüleri yıkayacak gassal denilen bunu yetiştirmek üzere bu okulların kurulması var idi. Fakat gün ola harman ola, devran değişti. Ve değiştiği gibi de buralardan işte hamdolsun bizler yetiştik. Buradan ilim adamları da yetişti, nice akademisyenler, profesörler yetişti. Yok yok hepsi oldu. Ama baktılar ki bunlar farklı gidiyor, bu sefer ön kestiler. ‘Kapatalım’ dediler ve kapattılar. Türkiye genelindeki öğrenci potansiyelini 600 binden 60 bine düşürdüler. Neyle? O meşhur 28 Şubat’la. Ama şimdi hamdolsun ortası lisesiyle 1 milyon 300 bin öğrencisi var.

Kemiyet değildir asıl olan, keyfiyettir asıl olan. Şimdi siz keyfiyete talim olacaksınız. Buradan ilmiyle, irfanıyla bu ülkenin geleceğine gerçekten hakim olacak bilgi donanımıyla yetişmenizi bekliyoruz.”

“İmam Hatipleri CHP Kurdu, Cenaze Yıkayacak İmam Yoktu”

“İşin esasına baktığımızda karşımıza çıkan fotoğraf şudur. İmam hatip okulları ile igili ilk adımlar tek parti döneminde atılmıştır. Tek parti CHP’sinin derdi bizim bildiğimiz anlamda imam hatipler açmak değil, cenaze namazı kıldırmayı bilecek kadar dini bilgiye sahip kişilerin yetiştirilmesiydi. Cenaze yıkayacak imam yoktu. Türkiye o hale gelmişti. Cenazelerimiz ortada kalıyordu. İşte onun için cenaze yıkayıcısı yetiştirilsin diye böyle bir adım atıldı. Tek parti döneminde köklü dini kurumların kapısına kilit vuruldu.Milletimiz bırakınız Kuran-ı Kerim eğitimi, cenazesinin ortada kalacağından korkmaya başlamıştı.”