21 Mayıs 2018 Pazartesi
Ana sayfa » HSK Üyesi ile İlgili Skandal İddia!
HSK Üyesi ile İlgili Skandal İddia!

HSK Üyesi ile İlgili Skandal İddia!

Yeni HSK üyesi FETÖ tutuklusuyla ilgi,li şok iddia… 16 Nisan referandumuyla beraber “Hakim ve Savcılar Kurulu”nun hayata geçirilmesinden sora HSK’nın 7 üyesi TBMM tarafından seçildi. Seçilen isimler arasında  AKP Beyoğlu Meclis Üyesi olduğu iddia edilen Songül Yazar da var. Yazar şimdi tüm Türkiye’deki savcı ve hakimlerle ilgili kararlara imza atacak HSK üyesi. İşte HSK üyesi Songül Yazar hakkındaki o skandal iddia;

HSK Üyesi ile İlgili Skandal İddia!

Odatv’den Sami Menteş’İn haberine göre, Yargının en tepesindeki isimlerden olan yeni HSK üyesi Songül Yazar’ın FETÖ üyeliğinden tutuklanan avukat Rahmi Aslan ile ortak olduğu ortaya çıktı. 1975 Şanlıurfa Siverek doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Yazar, daha önce Elazığ, Gebze ve İstanbul’da değişik hukuk bürolarında görev yaptı. Evli ve 2 çocuk sahibi.  İstanbul Barosu’nun kayıtlarına göre; İstanbul’da “Songül Yazar” adında bir avukat var. O’nun ofis adresi de Karanfil Sokak No:45 Kat:4 Pendik. Ofisin telefon numarası ise 0216 483 08 49.

Ortağı FETÖ tutuklusu çıktı

Bu ofise kayıtlı başka bir avukat daha var.  Arslan Hukuk Bürosu’nun sahibi Rahmi Arslan. İstanbul Barosu’nun kayıtlarına göre avukat Arslan’ın ofis adresi ve telefonları, HSK üyesi Songül Yazar’ınkiyle aynıydı. Avukat Rahmi Aslan’ın kim olduğuna gelince; 15 Temmuz darbe girişimi sonrası  4 Ağustos 2016 tarihinde FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklandı.Yani, yeni HSK üyesinin, bugün FETÖ tutuklusu olan bir avukatın ofisinde çalıştığı ortaya çıktı.

HSK Üyesi kendini savundu: 17 – 25 Aralaık’tan önce çalıştım

Konuyla ilgili HSK’nın yeni üyesi Songül Yazarla Odatv’den Sami Menteş görüştü. Yazar,  Arslan Hukuk Bürosu’nda çalıştığı dönemin 17 – 25 Aralık operasyonlarından önce olduğunu, çocuğu olduktan sonra ofisten ayrıldığını, daha sonra da Turkcell’in avukatlığını yapmaya başladığını söyledi. HSK üyesi Yazar, baroda kayıtlı adresin hala aynı gözüktüğünü belirtmemiz üzerine de, adres değişikliği için Baro’ya bildirimde bulunmadığını belirtti.

Songül Yazar, Arslan Hukuk Bürosu’na iş başvurusunda bulunduğunda Rahmi Arslan’ı tanımadığını, ofiste işe başladıktan sonra da işine odaklandığını belirtti. HSK üyeliği süresince her kesime tarafsız davranacağını söyleyen Songül Yazar, hakkındaki “AKP üyesi” haberlerinin de yıpratmaya yönelik olduğunu iddia etti.