24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » Hayvanat Bahçesinde Skandal

Hayvanat Bahçesinde Skandal

Eskişehir’de geçen hafta açılan Hayvanat Bahçesi’ni elektrikli çitle çevirdiler… Bir rakun akıma kapıldı. O anları görüntüleyen bir ziyaretçi görüntüleri sosyal medyada paylaşınca hayvanat bahçesi sorumlularına tepkiler çığ gibi büyüdü. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, “Talihsiz kazayı yaşayan hayvanımızın, veteriner hekimlerimiz tarafından kontrolleri yapılmıştır. Tam anlamıyla sağlığına kavuşmasının ardından yaşam alanına geri bırakılacaktır” denildi.

Hayvanat Bahçesinde Skandal

Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret eden bir vatandaşın çektiği görüntüler sosyal medyada yankı uyandırdı. Görüntülerde rakunun yaşam alanını çevreleyen elektrikli çitte akıma kapılarak dakikalarca elektriğe maruz kaldığı görülüyor. Kameraya yansıyan görüntülerde çevredeki vatandaşlarla birlikte çocukların da korktuğu görülüy   or. Bu sırada vatandaşlarla birlikte o anları seyreden ve üzerinde görevli kıyafeti olan bir kişinin de “Normalde tellerdeki akımın çok zayıf olması gerekiyor” dediği görüntülere yansıyor.

İşte o görüntü;

Can çekişen rakunun görüntülerini sosyal medyada paylaşan kullanıcı, videoyu çeken kişinin “Bir dakika içinde görevli geldi, elektriği kesti, ilk kontrolü yaptı içeriye aldı sorduğumda arkadaşlar ilgileniyor dediler” dediğini aktardı.

İşte o mesaj:

Belediyeden açıklama:Farklı şekilde değerlendirilmiş ve yorumlanmıştır

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, “04 Mayıs 2017 Perşembe günü, Eskişehir Hayvanat Bahçemizde, Koati cinsi rakun kendi yaşam alanındaki çit engelini aşarak kısa aralıklarla düşük voltaj verilen engel çitinin arasına sıkışmıştır. Koati burada yaşadığı kısa şokun arkasından görevlilerimiz tarafından sıkıştığı yerden çıkartılmış ve karantinaya alınmıştır” denildi.

Sosyal medyadaki görüntülere ilişkin “Farklı şekilde değerlendirilmiş ve yorumlanmıştır” denilen açıklamada “Talihsiz kazayı yaşayan hayvanımızın, veteriner hekimlerimiz tarafından kontrolleri yapılmıştır. Tam anlamıyla sağlığına kavuşmasının ardından yaşam alanına geri bırakılacaktır” ifadeleri yer aldı.