24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » AKP’de Gökçek Muamması… İpi Çekildi mi?
AKP’de Gökçek Muamması… İpi Çekildi mi?

AKP’de Gökçek Muamması… İpi Çekildi mi?

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde ve Nevşehir belediye başkanlarının istifasını istediği öne sürüldü.

Gökçek’in de İpi Çekildi

Kanal D’nin haberine göre, Erdoğan’ın istifasını istediği kişiler arasında dikkat çekici isimler olduğu belirtildi. Bu isimler arasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Şahan, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver var.

Kulislerde Erdoğan’ın bu isimlerden bizzat istifa istediği konuşuluyor. Hatta Erdoğan’ın bu isimlere şubat ayına, yani kongreler tamamlanana kadar, süre verdiği ve bu süreye kadar ‘İstifa edin’ dediği ifade edildi. Ayrıca Erdoğan’ın şu dakikalarda il kongreleriyle ilgili mülakatlar yaptığı belirtildi.

Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de görevini bırakmıştı. İki istifanın ardından birçok belediye başkanının istifasının istendiği kulislerde konuşulmaya başlanmıştı.

AKP’den yalanlama

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek dahil AKP’li 6 belediye başkanının istifasının istendiğine dair yaptığı açıklamada “AK Parti’de belediye başkanlarından istifa istenmesi söz konusu değil. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasının istendiği iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan kafaları karıştırdı

AKP Sözcüsü Mahir Ünal iddiaları yalanladı ama Erdoğan’In açıklaması kafaları daha da karıştırdı. Erdoğan, “şu an yok ama olmayacağı anlamına gelmez” ifadelerini kullandı.