19 Haziran 2018 Salı
Ana sayfa » Ensest İlişki… Aldatma… Şantaj…
Ensest İlişki… Aldatma… Şantaj…

Ensest İlişki… Aldatma… Şantaj…

Sunucu Murat Başoğlu’nun bir teknede öpüşürken görüntülendiği kadının öz yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı olduğu kesinleşmişti. Herkes bu ilişkinin ne zaman başladığını merak ederken, Instagram’da magazin ünlüleri hakkında yorumlar yazan ‘magagenius’ isimli hesaptan çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre, amca-yeğen arasındaki ilişki, Burcu Başoğlu henüz 14-15 yaşındayken başlamış. Başoğlu’nun ilişki yaşadığı öz yeğeninin kocası ise para koparma peşinde.

Ensest İlişki… Aldatma… Şantaj…

Fotoğrafın ortaya çıkmasının ardından Murat Başoğlu yazdıkları kişi benim ağabeyimin kızı, böyle bir şey var mı?” diye isyan etmişti.

“Kadının adı Olga. Bir anlık hataydı”

Evli ve bir çocuk babası sunucu Murat Başoğlu, geçen ay Bodrum’da bir teknede ‘öz yeğeni’ olduğu iddia edilen Burcu Başoğlu Kabadayı ile öpüşürken görüntülenmişti. Fotoğrafların yayınlanmasının ardından Murat Başoğlu, ”Öpüştüğüm kadını tanımıyorum” diyerek şaşkınlığa neden olmuş, ardından kendisini ”Bir anlık hataydı. Kadının adı Olga. Büyük bir hata yaptım ve bedelini ödüyorum” diyerek savunmuştu. Ancak Murat Başoğlu, bu süreçte basın mensuplarına, ”Açıklama yapacağım, hukuksal mücadeleye girişeceğim, yayın yasağı getireceğim” demesine karşın iddiaların aksini kanıtlayacak bir girişimde bulunmamıştı. Selçuk Kabadayı ile evli olan Burcu Başoğlu Kabadayı’nın da suskunluğa bürünmesi, iddiaları yalanlamaması dikkatlerden kaçmamıştı.

“Yeğenim olduğunu söyleyenlere dava açacağım”

Gazetecilerin sık sık aradığı Murat Başoğlu’nun ülkeyi terk edeceği dahi dile getirildi. Ancak 49 yaşındaki sunucu Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’na yaptığı açıklamada böyle bir niyeti olmadığını, her şeyin ona zarar vermek için yapıldığını, iddia edilenlerin aksine ortağı olduğu ileri sürülen spor salonunun üyeliklerinin iptal edilmediğini, televizyonu bıraktığını, 2 bin 600 TL emekli maaşı ile geçineceğini ve kızın yeğeni olduğunu söyleyenlere dava açacağını söyledi.

Yeğeninin kocasının açtığı boşanma davasında çarpıcı ayrıntılar

Murat Başoğlu’nun yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı’nın, 2015’te evlendiği eşi Selçuk Kabadayı boşanma davası açtı. Selçuk Kabadayı’nın avukatı Handan Yazıcıoğlu tarafından verilen ‘ihtiyati haciz ve ihtiyati tedbir’ talepli boşanma dilekçesinde çarpıcı iddialar yer aldı.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından tarafların, Murat Başoğlu’nun evinde bir araya geldiğinin belirtildiği dilekçede, “Hande Hanım, eşi Murat Başoğlu’na ‘açıklama yapmanız gerekiyor. Ne yapıyorsunuz gizli gizli, anlatmayacak mısınız?’ diye ısrar etmiştir.

Murat Başoğlu, öz yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı’ya dönerek, ‘Burcu, artık gösteriyorum, ne yapayım’ deyip, telefonundan bir fotoğraf göstermiştir. Bu durum sonrasında Selçuk Kabadayı, evden ayrılırken, Burcu Başoğlu Kabadayı eşine, ‘Başka fotoğraflar var. Benim eğilirken durduğum, arkamda amcamın olduğu fotoğraflar da çıkacak. Çok rezillik çıkacak. Sen de artık beni boşarsın’ demiştir.” ifadeleri yer aldı.

1 hafta önce Çeşme’de birlikte tatil

Dilekçede “Burcu Başoğlu Kabadayı, bu durumun ilk olmadığını, bu olaydan bir hafta önce amcası ile Çeşme’ye gittiklerini ve oradaki otelde birlikte kaldıklarını ve otel odasında da amcasının kendisini öptüğünü, kendisinin de karşılık verdiğini itiraf etmiştir. Bunun üzerine müvekkil, yaşadıkları evden ayrılmıştır.
Davalının, müvekkilimiz Selçuk Kabadayı’yı amcası ile aldatması üzerine, müvekkilimin ne birlikte işlettikleri spor salonunda, ne de başka bir salonda çalışmaya devam etmesi hayatın olağan akışına aykırıdır. Hem eşi hem de Murat Bey olayı örtbas etmek için baskı yapıyor. Selçuk Bey’in psikolojisi alt üst.” denildi.

İlişkinin kanıtları dava dosyasında

Yargıya sunulan kanıtlarda Burcu Başoğlu Kabadayı ve Murat Başoğlu’nun birlikte kaldığı otel kayıtları ile kişilerin amca-yeğen olduğunu gösteren nüfus idaresi zabıtlarının bulunduğu bildirildi.

Başoğlu’nun ağabeyi konuştu:

Öte yandan Murat Başoğlu’nun abisi, Burcu Başoğlu’nun babası Tahir Başoğlu, yaşanan olay hakkında Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’na konuştu. Başoğlu, “Siz ne kadar biliyorsanız, ben de o kadar biliyorum. Ben de medyadan takip ediyorum. Bu konu hukuka intikal etmiş bir konu. şu anda da çok sağlıklı değilim. Süreci göreceğiz artık teşekkür ederim” demekle yetindi.
Tahir Başoğlu, sosyal medya hesabından bu fotoğrafı paylaşmış ve “kızımla kardeşim Balıkesir köftesi yemeye gelmiş” notunu düşmüştü.

İlişki 20 yıl öncesine dayanıyor iddiası

Herkesin merak ettiği bu sorunun cevabı bir süredir Instagram’da ünlüler hakkında ilginç yorumlar yapan ve çeşitli iddialar ortaya atan ‘magagenius’ adlı hesaptan geldi. Bu hesabın iddiasına göre; Murat Başoğlu ile öz yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı’nın ilişkisinin başlangıcı 20 yıl önceye dayanıyor. Yani Burcu Başoğlu henüz 14-15 yaşlarında. Amcası Murat Başoğlu da Şebnem Dönmez ile birlikte ‘Sabah Şekerleri’ni sunmaya başlamış ve yeni yeni ünlü olmuş. Magagenius’ hesabı, Burcu Başoğlu’nun ergenlik yıllarından beri amcasına aşık olduğunu, Murat Başoğlu’nun da yeğeninden 15 yaş büyük olmasına rağmen bu duruma hiç itiraz etmediğini öne sürüyor.

Aldatılan koca şantaj yaptı iddiası

Magagenius’un bir başka iddiası da şöyle: İkilinin yıllardır sakladığı bu ilişkiyi, Burcu Başoğolu Kabadayı’nın eşi Selçuk Kabadayı bir şekilde öğrenmiş. Kanıt bulmak için de özel dedektif tutarak takip ettirmiş. Bu ilişkinin basına sızmasını da Selçuk Kabadayı sağlamış. Selçuk Kabadayı’nın yüklü bir tazminat almak için ilişkiyi basına sızdırdığı da iddia ediliyor. Nitekim Selçuk Kabadayı’nın 2 milyon eşi Burcu Başoğlu Kabadayı’dan, 2 milyon da Murat Başoğlu’ndan tazminat talep etmesi, bu iddiayı doğrular nitelikte. Bir başka iddia da ilişkiyi Murat Başoğlu’nun eşi Hande Bermek Başoğlu’nun basına sızdırdığı yönünde.