27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » Bu Çığlığı Duyan Var mı? “Öldürecekler Sahip Çıkın!”
Bu Çığlığı Duyan Var mı? “Öldürecekler Sahip Çıkın!”

Bu Çığlığı Duyan Var mı? “Öldürecekler Sahip Çıkın!”

Öz amcasının cinsel istismarına uğradı. Durumu ailesine anlattı ancak herkes tarafından susturulup dışlandı ve hakkında ölüm fermanı çıkarıldı.18 yaşındaki Dicle’nin çığlığı yürek dağladı: Öldürecekler sahip çıkın!

Bu Çığlığı Duyan Varmı? “Öldürecekler Sahip Çıkın!”

Hürriyet gaztesinden Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre, Dicle, 18 yaşındayken gittiği öz amcasının evinde cinsel istismara uğradı. Öz amcası E.D., Dicle’ye olayı kimseye anlatmaması için tehdit etti. Korkusundan kimseye olayı anlatamadı, ancak cinsel istismar 2 yıl boyunca farklı tarih ve zamanlarda aralıklarla devam edince Dicle dayanamayıp önce amcasının eşine, ardından da ailesine olayı anlattı.

Amca tecavüz etti ailenin ölüm fermanı ona çıktı

Ancak kimse Dicle’ye inanmadı, “konuşması halinde ise ölümle” tehdit edildi. Bunun üzerine Dicle yaşadığı şehri terk etmek zorunda kaldı.

Savcılık soruşturma başlattı

Dicle, 22 Mayıs’ta Cumhuriyet Savcılığı’na giderek başından geçenleri anlattı, ardından da suç duyurusunda bulundu. Cumhuriyet Savcılığı soruşturma açtı. Soruşturma devam ederken ölüm tehditlerinin durmadığını söyleyen Dicle, can güvenliğinin olmadığını belirterek koruma talebiyle ikinci kez savcılığa başvurdu.  Dicle, şu iddialarda bulundu:

“Öldürecekler, sahip çıkın!”

“Öz amcam tarafından cinsel istismara uğradım ailemle paylaşınca susturuldum, evlatlıktan reddedildim. Kimseye derdimi anlatamadım. Amcamı savcılığa verince de ölüm fermanı çıktı. Öldükten sonra sahip çıkılmak istemiyorum, yaşarken bana sahip çıkın. Ben yaşamak istiyorum. Ölüm korkusuyla sürekli şehir değiştiriyorum. Bir yerde sabit oturamıyorum, hayalet gibiyim. Hayatım kâbusa döndü.”