27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » Çağlayan Adliyesi’nde Sözcü Nöbeti
Çağlayan Adliyesi’nde Sözcü Nöbeti

Çağlayan Adliyesi’nde Sözcü Nöbeti

Çağlayan Adliyesi’nde Sözcü Nöbeti…

19 Mayıs’ta Sözcü Gazetesi’ne yönelik başlatılan operasyonda gözaltına alınan Mediha Olgun, Gökmen Ulu ve Yonca Yücekaleli bugün Çağlayan Adliyesi’ne çıkarılıyor. Aralarında CHP, Türkiye Barolar Birliği, Türkiye Gazeteciler Sendikası ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin de bulunduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu onlara destek için Çağlayan Adliyesi’nde.

“Dimdik ayaktayız!”

Gözaltındaki Sözcü Gazetesi muhabiri Gökmen Ulu’nun babası Mehmet Ulu, “Oğlumun ve arkadaşlarının arkasındayım. Biz ayaktayız. Hem de dimdik ayaktayız. Atatürkçülüğü savunmayı da daima yapacağız” dedi. Gökmen Ulu’nun kendisi gibi gazeteci olan ağabeyi Oben Ulu da “Dimdik ayaktayız. Ona yapılan yakıştırmaları asla kabul etmiyoruz. Gazetecilik suç değildir. Sözcü susarsa Türkiye susar” diye konuştu.

“Sözcü gazetesi rehin alınmıştır”

CHP’li Umut Oran da “Sözcü gazetesi rehin alınmıştır. Arkadaşların serbest kalmasını bekliyoruz. Bugüne kadar FETÖ’den beslenenler Sözcü’yü içeriye alarak bu davanın çözümü konusunda gerçekçi olmadıklarını ortaya koymuşlardır” dedi.

“Bunlar bize yapışacak bize yakışan suçlamalar değil”

Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz da Sözcü için adliyeye gelen herkese teşekkür etti. Yılmaz “Buraya kadar gelen siyasilere, okurlarımıza herkese teşekkür ediyorum. Birkaç gündür bu acı olayla uğraşıyoruz. Bu bizi çok üzüyor. Bunlar bize yapışacak bize yakışan suçlamalar değil. FETÖ ile anılmak bizi üzüyor. Asla kabul etmiyoruz. Bu operasyon, muhalefet ettiğimiz için muhalif haberler yaptığımız için yapılmışsa boynumuz o zaman kıldan incedir. Adalete inanıyoruz. Çünkü hukuk biterse her şey biter. Biz arkadaşlarımızı bugün alkışlarla karşılamak istiyoruz” diye konuştu.

“Sözcü susarsa Türkiye susar”

Sözcü yazarı duayen gazeteci Uğur Dündar ise “Buraya birçok yerden bize destek vermeye geldiler. Onlar da biliyorlar ki SÖZCÜ susarsa Türkiye susar, onlar da bizi yalnız bırakmıyor. Hayatımız FETÖ’yle mücadeleyle geçti. Kimse FETÖ’den bahsetmezken biz MİT’in FETÖ raporunu yayınladık. Biz şimdi çalıştığımız gazetenin FETÖ’yle alakası olmadığını kanıtlamak zorunda bırakılıyoruz” dedi.