24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » ByLock’tan Gözaltına Alınan Konyaspor Başkanı İstifa Etti
ByLock’tan Gözaltına Alınan Konyaspor Başkanı İstifa Etti

ByLock’tan Gözaltına Alınan Konyaspor Başkanı İstifa Etti

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan’ın, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün şifreli haberleşme programı Bylock kullandığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na ifade verdiği belirtildi.

Konyaspor Başkanına ByLock Gözaltısı

Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan’ın evinde arama yapıldığı, cep telefonuna ve dijital verilere de el konulduğu öğrenildi. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan’ın, bugün Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade verdiği kaydedildi.

Örgütün şifreli haberleşme programı ’Bylock’ kullandığı iddia edilen Şan’ın evinde de Terörle Mücadele ekiplerinin arama yaptığı, cep telefonuna ve dijital verilere el konulduğu ifade edildi. Ahmet Şan’ın ifadesinin ardından serbest bırakıldığı bildirildi. Ahmet Şan, Atiker Konyaspor- Gençlerbirliği maçını da şeref tribününden izlemişti.

İstifa etti

ByLock’tan gözaltına alınan ve ‘Bir tek bizim stadımızda İzmir Marşı okunmuyor’ diyerek taraftarına teşekkür eden ve KHK ile işleri ellerinden alınan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’ya ‘terörist’ diyen Konyaspor Başkanı Ahmet Şan istifa etti.

Ahmet Şan akşam saatlerinde ByLock kullandığı iddiasıyla gözaltına alınmış ve ardından serbest bırakılmıştı. Serbest bırakılmasına AKP’li milletvekilleri de dahil bir çok kişi tepki göstermişti.

Tüm bu yaşananların ardından Şan Konyaspor Başkanlığı görevinden istifa etti.

Ahmet Şan’ın kulüp sitesinde yer alan açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: 

“Büyük Türk Milletine ve Konyaspor camiasına arzumdur.

54 yıllık yaşantım boyunca ailemin, büyüklerimin ve şahsıma inanıp benimle yol yürüyenlerin başını öne eğecek kasıtlı hiçbir eylemim olmamıştır.

Hayat insanı kimi zaman büyük başarılarla, kimi zaman da büyük dertlerle sınar.

Meşum örgütle hiçbir bağlantımın olmadığı, sonucunda haklılığım ve masumiyetimin ortaya çıkacağına inandığım bu sıkıntılı süreçte büyük sevdama, Konyasporuma zarar gelmemesi adına; Konyaspor Kulübü Derneği üyeliğinden ve dolayısıyla büyük zaferleri yaşadığım Konyaspor başkanlığı görevinden istifa ediyorum.

Hayatımın her döneminde duanın gücüne çok inandım. Dualarınızla imkansız denilen başarıları hep birlikte hak ederek kazandık.

Sizlerden istirhamın mübarek dualarınızı şahsımın üzerinden eksik etmemenizdir.

Saygılarımla,

Ahmet ŞAN”

 

Olaylı Süper Kupa maçı sonrası Konyaspor tarafından yapılan açıklamada Nuriye Gülmen ve Semih Özakça pankartı açanları terörist olmakla suçlamıştı.

“PKK’lı DHKP-C’li özakça ve Gülmen pankartı…”

” Emniyet tarafından tüm pankartlar yasaklanmış olmasına rağmen DHKP-C mensubu olarak nitelendirilen ve yurtdışında PKK’nın lehinde eylem yapıp destek verdiği Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Beşiktaş tribünlerinde destek pankartı açılmıştır. Sporla ve özellikle futbolla hiç ilgisi olmayan bu tavır garipsenmiş bu şekilde taraftarımız tahrik edilmeye çalışılmıştır.”

Şehitler için yapılan saygı duruşunu ıslıklamışlardı

Aynı Konyaspor’un taraftarı, Ankara’da Gar saldırısında  IŞİD bombalarıyla hayatını kaybeden 100’ün üzerinde insan öldürüldüğünde saygı duruşunu ıslıklamıştı.