27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » “Biz Gelme Dedik O Çıkageldi”
“Biz Gelme Dedik O Çıkageldi”

“Biz Gelme Dedik O Çıkageldi”

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Rıza Sarraf’a 2015 yılında verdikleri İhracatın Şampiyonları ödülü ‘Zevkimize göre vermiyoruz ödülleri’ diye savundu.

“Biz Gelme Dedik O Çıkageldi”

ABD’de itirafçı olduktan sonra tüm malvarlığına el konulan Rıza Sarraf’a 2015 yılında Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) İhracatın Şampiyonları ödülü verilmişti. O dönem aHaber’e çıkartılıp ‘Cari açığı kapattığı’ iddia edilen Sarraf’a ödül veren TİM Başkanı Büyükekşi’nin, Fatih Altaylı’nın ‘Ödülü geri alacak mısınız?’ sorusuna vetdiği yanıtı Altaylı köşesine taşıdı.

 

Büyükekşi’nin ödül savunması şöyle:

“Biz kazananın kimliğini bile bilmiyoruz”

“Bizimki güzellik yarışması gibi değil. Zevkimize göre vermiyoruz ödülleri. Ortada sayılar ve sayılara göre kazananlar oluyor. Biz kazananın kimliğini bile bilmiyoruz. Her sektör en çok ihracat yapanı bildiriyor, biz de ödüllendiriyoruz. Bu da daha önce kendi sektöründe zaten ödül almış. Bize de şirketi bildirildi. Biz şirketi bilmiyoruz. Sonra şirketin Zarrab’a ait olduğunu öğrendik ve haber yolladık. ‘Kendisi gelmesin, genel müdürünü yollasın’ dedik. Ama gel gör ki, kendi çıkageldi. Biz o zaman bile rahatsız olmuştuk bundan, hatta sizin gazete de bunu haber yapmıştı. Yapacak bir şey de yoktu. Devletin resmi kayıtlarına göre kendi kategorisinde en büyük ihracatçıydı.”