24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » Bir Nihat Doğan Çarkı
Bir Nihat Doğan Çarkı

Bir Nihat Doğan Çarkı

2005 yılında ‘evlenme akdini yapmadan dini tören yapmak’ iddiasıyla savcılıkta ifade veren Nihat Doğan, bir takipçisinin “Sen de nikahsız ilişki yaşadın” sözlerine “Evet resmi nikahımız yoktu ama imam nikahımız vardı.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ahmaklıktır” cevabını verdi. Nihat Doğan ve Seda Sayan mahkemede “gazete haberlerini sordular” diye tepki göstermişlerdi.

Bir Nihat Doğan Çarkı

Yandaş Beyaz TV’de sunucuk yapan Nihat Doğan’a bir takipçisi “Sen de nikahsız nişanlınla aynı evde yaşadın.” deyince çıldırdı. 2005 yılında savcılıkta ‘evlenme akdini yapmadan dini tören yapmak’ iddiasıyla ifade veren Doğan ve Sayan” savcının kendilerine gazete haberlerini sorduğunu söyleyerek tepki göstermişlerdi.

“Resmi nikah olmadı ama imam nikahı oldu”

Nihat, takipçisinin yazdığı bu yoruma karşılık “Resmi nikah olmadı ama imam nikahı oldu. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ahmaklıktır.” diyerek Seda Sayan’la imam nikahı kıydıklarını resmen açıkladı.

Seda Sayan ve Nihat Doğan, imam nikahı için savcılığa ifade vermişti

Şarkıcı Seda Sayan ve Nihat Doğan, ‘evlenme akdini yapmadan dini tören yapmak’ iddiasıyla haklarında başlatılan soruşturma kapsamında savcılıkta ifade vermişti.

“Savcı Bey’in önünde sizin yazdığınız haberle ilgili gazete vardı”

Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Seda Sayan, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, ‘İmam nikahı diye bir şey attınız ortaya, biz de içeride ifade verdik. Durup dururken sizin yaptığınız haberden dolayı yani… Siz yazdınız, onlar da yazdıklarınıza itibar edip bizi ifadeye çağırdılar. Savcı Bey’in önünde sizin yazdığınız haberle ilgili gazete vardı. Ona göre ifade alındı’ demişti.