27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » Beddua İle Gitti: Onları Helak Et Yarabbi!
Beddua İle Gitti: Onları Helak Et Yarabbi!

Beddua İle Gitti: Onları Helak Et Yarabbi!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden İbrahim Melih Gökçek, “Başarısız olduğumu düşündüğüm, yorgun olduğumu düşündüğüm için değil, ya da herhangi başka bir kaygı nedeni ile değil, sadece ve sadece ülkemi lider ülke yapacağına inandığım Recep Tayyip Erdoğan’ın talebini yerine getiriyorum” dedi. Gökçek, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın emriyle istifa ettiğini belirterek, “Emir, demiri keser” yorumunda bulundu. Gökçek, konuşmasını Erdoğan ile arasını açmaya çalışanlara beddua ederek bitirdi.

Beddua İle Gitti: Onları Helak Et Yarabbi!

8617 gündür belediye başkanlığı koltuğunda oturan Melih Gökçek’in istifası için Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Toplantı, Meclis Salonu yerine Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. CHP ile MHP gruplarının katılmadığı toplantıda Gökçek AKP’li belediye meclis üyelerine hitap etti.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklayan Melih Gökçek, “Benim davamda emir demiri keser” dedi. Gökçek 23 yıllık icraatlarını anlatarak başladığı konuşmasını, Erdoğan ile arasını açmaya gayret edenlere beddua ederek bitirdi.

 

Gökçek’in konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Ankara metroyu bizim sayemizde tanıdı. Bizden önce musluklardan çamur akardı. Türkiye’de çöpten elektrik üreten ilk belediyeyiz. Bozkır Ankara’nın adı artık yeşil Ankara. Biz geldiğimizde Ankara’nın içinde yeşil arıyorduk, şimdi ise yeşilin içinde Ankara’yı arıyoruz. 25 adet çocuk lokali açtık. Vatandaşlara 70 kiloluk yardım kolileri dağıttık. Dar gelirli 377 bin aileye ekmek yardımı yaptık. Pakistan’daki depreme bile Ankara yetişti. Olimpiyatta dünya şampiyonları çıkardık.”

“Emir demiri keser”

Ben yıllarını Ak Parti’ye vermiş bir kardeşinizim. Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine sahip çıkılmış, dar gelirli ailelere yardım edilmiştir. Bu konuda Ak Parti iktidarının ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın hakkı inkar edilemez. Böyle bir siyasal iktidara belediyeler olmak üzere katkı sunduk. Özellikle muhalif medya benim bu konuda tepki koyacağımı düşünüp kaşıdılar. Bu kadar sessiz kalışımın nedeni neydi? Ben bir dava ahlakından geliyorum. Benim davamda şahsi çıkarlara yer yoktur. Benim davamda nefse uymak yoktur. Yapılan değerlendirme ile genel başkanım ve liderim Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifam istenmiştir. Benim davamda emir demiri keser.”

“Bana bu olaya karşı çıkmamı telkin edenler oldu”

“Bana bu olaya karşı çıkmamı telkin edenler oldu. Ben istifa etmeyerek partim için bir oy kaybına dahi yol açarsam bunun bir vebal olacağını düşünüyorum. Başarısız, yorgun olduğumu düşündüğüm için değil veya başka bir kaygı nedeniyle değil sadece ve sadece ülkemi lider ülke yapacağına inandığım Recep Tayyip Erdoğan’ın talebini yerine getiriyorum. Davamıza olan sadakatımız tartışılamaz. Liderimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emrine uyarak Belediye başkanlığını bırakıyorum. 23 buçuk yıldır aralıksız sürdürdüğüm görevimden istifa ediyorum. Tüm Ankaralılara teşekkür ediyorum. Bir yanlışım oldu ise haklarını helal etsinler.”

“Onları helak et yarabbi!”

“Son söz olarak, bizden görünüp bizden olmayan , görevleri liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’la aramızı açmak isteyenleri, onları helak et Yarabbi.”

140 meclis üyesi olan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 100 AKP’li, 21 CHP’li, 15 MHP’li, 1 BBP’li ve 3 bağımsız belediye meclis üyesi bulunuyor.