27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » Baransu’da ByLock Çıktı
Baransu’da ByLock Çıktı

Baransu’da ByLock Çıktı

“Futbolda şike” soruşturması adı altında “kumpas” kurduğu iddiasıyla aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 14’ü tutuklu 108 sanığın yargılanmasına Silivri Cezaevi Kampüsü’ndeki duruşma salonunda devam ediliyor. Dava’nın 10. duruşmasında mahkeme başkanı halen tutuklu bulunan Mehmet Baransu’nun  ByLock kullanıcısı olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

Baransu’da ByLock Çıktı

10. celsesi görülen duruşmada mahkeme başkanı Ali Öztürk, MİT’in dijital veriler üzerinde yapılan incelemesi sonucu hazırladığı raporda ByLock tespit edilen sanıkların isimlerini açıkladı. Başkan, bu davanın tutuksuz sanıklarından olan bavulcu Mehmet Baransu’nun 11 Ağustos 2014’te ByLock’a erişim sağladığının tespit edildiğini söyledi. İsimlerin açıklanmasının ardından söz alan tutuklu sanık Seyfi Erdoğan, daha önce kendisinin mavi renkli kullanıcı olarak Bylock listesinde yer aldığını hatırlatması üzerine mahkeme başkanı, yeni listede isminin olmadığını söyledi.

Fenerbahçe A.Ş., ve Fenerium’dan davaya katılma talebi

Daha sonra müşteki ve mağdur vekillerinin davaya ilişkin talepleri alındı. Fenerbahçe Spor Kulübü avukatı Naim Karakaya, önceki celse kulüp olarak katılma taleplerinin suçtan doğrudan zarar görme ihtimalinin bulunmadığı gerekçesiyle reddedildiğini hatırlatarak; “Amacın, Fenerbahçe’yi ele geçirmek olduğu iddianamede de belirtilmişti. Katılma talebimizin reddedilmesinin hukuka aykırı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü, Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu Fenerbahçe yöneticileri olduğu için kumpasa uğramışlardır. Bu kapsamda o dönemim polisleri tarafından kulüp binasında aramalar yapılmış, kulübün telefonları dinlenmiştir. Fenerbahçe tüm bu yaşananlar üzerine Avrupa liglerine gidememiş, dolaysıyla 30 milyona yakın taraftarı bulunan Fenerbahçe A.Ş., ve Fenerium bu konuda zarara uğratılmıştır. Suçtan zarar görmesi için daha başka ne yapılması gerekirdi. Tüm bu nedenlerden dolayı Fenerbahçe A.Ş., ve Fenerium’un davaya katılma talebinin bir kez daha incelenip kabul edilmesini talep ediyoruz” dedi.