24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » “Atatürk’ün Böyle Bir Görüntüsü Var mı?”
“Atatürk’ün Böyle Bir Görüntüsü Var mı?”

“Atatürk’ün Böyle Bir Görüntüsü Var mı?”

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Saray’da muhtarlara yaptığı konuşmada Adalet Yürüyüşü sırasında karavanda atletle yemek yiyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na çattı.”Atatürk’ü böyle atletle yemek yerken görüp de resim çektirdiğini gördün mü? Bunlar trajikomik görüntüler” diyen Erdoğan’a cevap soyal medyadan geldi.

“Atatürk’ün Böyle Bir Görüntüsü Var mı?”

CHP lideri Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü’nde İstanbul il sınırına girdiğinde kızı Zeynep Kılıçdaroğlu ile birlikte karavanda yemek yiyor.

“Atatürk’ün böyle resmi var mı?”

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Saray’da 39’uncu Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak “İşte sözde Adalet Yürüyüşü yapıyor birisi. Arada bir karavana oturuyor. Atletle yemek yiyor. Bir gazete manşet atmış ‘vatandaşla yemek yiyor.’ Bu benim vatandaşıma hakarettir. Sonra da Atatürk’ün partisinin başıyım, sen Atatürk’ü böyle atletle yemek yerken görüp de resim çektirdiğini gördün mü? Bunlar trajikomik görüntüler” dedi.

Atatürk’ün mayolu ve atletli fotoğrafları

Yaşamı boyunca halkın içinde olan Mustafa Kemal Atatürk’ün mayolu ve atletli olarak sahillerde fotoğrafları bulunuyor.

Cevap sosyal medyadan geldi: Peki Atatürk’ün böyle bir görüntüsü var mı?

Erdoğan’ın “Atatürk’ün böye görüntüsü var mı?” eleştirisine cevap sosyal medyadan geldi. Erdoğan’ın 2013 yılına kadar Birleşmiş Milletler’in “terör” listesinde bulunan cihatçı örgütlerden Hizb-i İslam’ın lideri Gulbeddin Hikmetyar’ın dizinin dibinde çektirdiği fotoğrafı paylaşan sosyal medya kullanıcıları Erdoğan’a;” Peki Atatürk’ün böyle bir görüntüsü var mı?” diye sordu.