23 Haziran 2018 Cumartesi
Ana sayfa » AKP’nin Gündemi Katar
AKP’nin Gündemi Katar

AKP’nin Gündemi Katar

Katar krizi AKP hükümetinin bir numaralı gündemi oldu…Bakanlar Kurulu’da kriz masaya yatırıldı… Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrasında açıklama yaptı:Sayın Cumhurbaşkanımız da devreye girdi. Saray Sözcüsü İbrahim Kalın da bir açıklama yaptı: İlişkiler birtakım asılsız haber ve söylentiler üzerine değerlendirilmemeli.

AKP’nin Gündemi Katar

İşte Kurtulmuş’un o açıklaması;

“Cumhurbaşkanımız devrede”

“Ortadoğu’da birçok ülkede işgallerin olduğu bir Ortadoğu yeni bir krizi kaldıracak durumda değildir. Türkiye olarak Katar ile de işbirliği içinde bir çözüm bulunması gerektiğini düşünüyoruz. Cumhurbaşkanımız çok sayıda telefon görüşmesi yaptı.”

Bu da Saray sözcüsü İbrahim Kalın’ın açıklaması;

“İlişkiler birtakım asılsız haber ve söylentiler üzerine değerlendirilmemeli”

“Bölgemizin barış ve istikrar arayışının sürdüğü, tüm bölge ülkelerinin bu ortak hedefler doğrultusunda gerekli adımları atmasına ihtiyaç duyulduğu bir dönemde, stratejik iş birliği içerisinde bulunduğumuz Körfez İşbirliği Konseyi üyelerinin kendi aralarındaki meseleleri müzakere, diyalog ve iletişim yoluyla çözmeleri gerekir. Terör başta olmak üzere büyük siyasi, ekonomik ve insani zorluklarla karşı karşıya olduğumuz bu dönemde bölge ülkeleri arasındaki ilişkiler birtakım asılsız haber ve söylentilere binaen değil, birlik ve beraberlik temelinde değerlendirilmelidir. Mübarek ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde dost ve kardeş ülkeler arasında yaşanan bu tatsızlığın bir an önce çözüme kavuşturulması için Sayın Cumhurbaşkanımız diplomatik temaslara başlamışlardır.”