27 Ağustos 2019 Salı
Ana sayfa » AKP’li Belediye Başkanı ‘Taciz’ İddiası İle Gözaltına Alındı
AKP’li Belediye Başkanı ‘Taciz’ İddiası İle Gözaltına Alındı

AKP’li Belediye Başkanı ‘Taciz’ İddiası İle Gözaltına Alındı

Bolu, Taşkesti beldesinin AKP’li Belediye Başkanı Saim Çevik’in bir genç kadını “zorla alıkoyma ve taciz iddiası” ile gözaltına alındığı ortaya çıktı. İddiayı AKP Mudurnu İlçe Başkanı Rıdvan Sevinç doğruladı.

AKP’li Belediye Başkanı ‘Taciz’ İddiası İle Gözaltına Alındı

Bolu’nun yerel medya sitesi “medya 14”ün haberinde, Taşkesti Belediye Başkanı Saim Çevik’in Bolu’daki evinde bir genç kadın ile içki içip eğlenirken genç kadının evden ayrılmasına izin vermediği ve taciz etmeye başladığı iddiası yer aldı. Haberde, “Olay genç kadının balkonda atlaması ile ortaya çıktı. Bacakları kırılan genç kadın hastaneye kaldırıldı ve hastanede başından geçenleri anlattı, gözaltına alınan Başkan Saim Demir tutuklanarak Bolu M tipi cezaevine konuldu” ifadeleri yer aldı.

İddiayı AKP ilçe başkanı doğruladı

Odatv’ye konuşan AKP Mudurnu İlçe Başkanı Rıdvan Sevinç ise olayı doğruladı. AKP’li Belediye Başkanı Saim Çevik’in henüz tutuklanmadığını emniyette gözaltında tutulduğunu söyleyen AKP Mudurnu İlçe Başkanı Rıdvan Sevinç “Bu sabah bir cenazeye katıldım, şimdi Bolu’ya geçeceğim. Bugün öğleden sonra olayla ilgileneceğim. Başkan hakkında bugün karar verilecek” dedi.

Daha önce de çaycıyı dövme iddiasıyla gündeme gelmişti

Bolu, Taşkesti beldesinin AKP’li Belediye Başkanı Saim Çevik, Taşkesti Belde Belediyesi’nde çaycılık yapan Ferit Karademir’i, işten ayrılması nedeniyle tazminatını isteyince dövmekle suçlanmıştı. Ferit Karademir başkan hakkında şikayetçi olurken, Taşkesti Belde Belediye Başkanı Saim Çevik ise işçisine sadece bağırdığını iddia etmişti.